Aktualności

Uroczysta inauguracja połączenia w Porcie Lotniczym Bydgoszcz, fot. Andrzej Goińśki/UM WK-P
Uroczysta inauguracja połączenia w Porcie Lotniczym Bydgoszcz, fot. Andrzej Goińśki/UM WK-P

Z bydgoskiego lotniska do Rzymu

Ruszyło bezpośrednie połączenie lotnicze Bydgoszcz-Rzym i Rzym-Bydgoszcz. Regularne loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Pierwszy samolot z Wiecznego Miasta wylądował w Bydgoskim Porcie Lotniczym 16 czerwca.

 

– To drugie po Frankfurcie zagraniczne połączenie z naszego portu do tak atrakcyjnego miejsca, będącego wielkim lotniskiem przesiadkowym. Chcielibyśmy, by połączenie to na stałe weszło do siatki połączeń. Jestem przekonany, że nowa linia zainteresuje naszych przedsiębiorców i udających się do Watykanu. Liczymy też na przylatujących do nas włoskich turystów – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Loty będą się odbywać w poniedziałki i czwartki. Zabierający na pokład 148 pasażerów Boening 737 wystartuje z rzymskiego lotniska Fiumicino o 11.55 by wylądować w mieście nad Brdą 2,5 godziny później (o godz. 14.25).  Lot powrotny z Bydgoszczy o 15.10, lądowanie na Rzym Fiumicino o 17.35. Linię do Włoch obsługiwać będzie włoska firma Mistral Air.

 

W uroczystej inauguracji połączenia uczestniczył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

Port Lotniczy Bydgoszcz to spółka akcyjna której większościowym udziałowcem jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. W formie dokapitalizowania oraz dotacji – na inwestycje i działania promocyjne, czyli rozwój i poprawę komfortu pasażerów – przekazaliśmy jej 175 milionów złotych. Wśród ostatnio realizowanych projektów są nowy system informatyczny pozwalający na zarządzenie ruchem lotniczym i zespołami obsługi naziemnej połączony z systemem informacji wizualnej dla podróżnych a także rozbudowa terminala pasażerskiego.

 

 

Czytaj też: Port Lotniczy Bydgoszcz: rozbudowa i więcej lotów do Frankfurtu

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

16 czerwca 2016 r.

 

Uroczysta inauguracja połączenia w Porcie Lotniczym Bydgoszcz, fot. Andrzej Goińśki/UM WK-PUroczysta inauguracja połączenia w Porcie Lotniczym Bydgoszcz, fot. Andrzej Goińśki/UM WK-PUroczysta inauguracja połączenia w Porcie Lotniczym Bydgoszcz, fot. Andrzej Goińśki/UM WK-PUroczysta inauguracja połączenia w Porcie Lotniczym Bydgoszcz, fot. Andrzej Goińśki/UM WK-PUroczysta inauguracja połączenia w Porcie Lotniczym Bydgoszcz, fot. Andrzej Goińśki/UM WK-PUroczysta inauguracja połączenia w Porcie Lotniczym Bydgoszcz, fot. Andrzej Goińśki/UM WK-PUroczysta inauguracja połączenia w Porcie Lotniczym Bydgoszcz, fot. Andrzej Goińśki/UM WK-PUroczysta inauguracja połączenia w Porcie Lotniczym Bydgoszcz, fot. Andrzej Goińśki/UM WK-PUroczysta inauguracja połączenia w Porcie Lotniczym Bydgoszcz, fot. Andrzej Goińśki/UM WK-PUroczysta inauguracja połączenia w Porcie Lotniczym Bydgoszcz, fot. Andrzej Goińśki/UM WK-PUroczysta inauguracja połączenia w Porcie Lotniczym Bydgoszcz, fot. Andrzej Goińśki/UM WK-PUroczysta inauguracja połączenia w Porcie Lotniczym Bydgoszcz, fot. Andrzej Goińśki/UM WK-P