Aktualności

Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z delegacją białoruską, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z delegacją białoruską, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Z Białorusinami o rynkach wschodzących

Na zaproszenie marszałka Piotra Całbeckiego w Toruniu gościli oficjalni reprezentanci naszego partnerskiego Obwodu Mohylewskiego na Białorusi, którym towarzyszyła grupa białoruskich przedsiębiorców zainteresowanych współpracą z naszymi firmami. Gospodarz regionu podjął w poniedziałek (12 marca) delegację w Urzędzie Marszałkowskim.  

 

Białorusini tradycyjnie odwiedzają Toruń w czasie Welconomy Forum – dorocznego międzynarodowego spotkania naukowców, polityków i przedstawicieli biznesu, poświęconego aktualnym wyzwaniom w zglobalizowanym świecie. Delegacji przewodniczył tym razem wiceprzewodniczący Mohylewskiego Obwodowego Komitetu Wykonawczego Viktor Nekrashevich, który był jednym z ekspertów zaproszonych do poniedziałkowej debaty panelowej na temat perspektywicznych rynków gospodarczych.

 

Tematem spotkania w Urzędzie Marszałkowskim były sprawy gospodarcze. Białoruś to w obecnej sytuacji geopolitycznej wrota do wielkich rynków Rosji i Azji. W naszym interesie jest ekspansja z wytwarzanymi w Kujawsko-Pomorskiem towarami na te właśnie rynki.

 

13 marca odbyły się w Urzędzie Marszałkowskim polsko-białoruskie rozmowy biznesowe w formule „business to business”.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

12 marca 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 14 marca 2018 r.

 

Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z delegacją białoruską, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z delegacją białoruską, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z delegacją białoruską, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z delegacją białoruską, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z delegacją białoruską, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z delegacją białoruską, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z delegacją białoruską, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z delegacją białoruską, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z delegacją białoruską, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z delegacją białoruską, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP