Aktualności

Spotkanie noworoczne w domu seniora w Biskupicach, fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Spotkanie noworoczne w domu seniora w Biskupicach, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Wzruszające spotkanie z seniorami

Marszałek Piotr Całbecki i biskup ordynariusz toruński Wiesław Śmigiel uczestniczyli w środę (5 stycznia) w spotkaniu noworocznym w działającym przy parafii św. Marii Magdaleny senioralnym domu dziennego pobytu w Biskupicach w powiecie toruńskim.

Spotkanie, w którym uczestniczyli także dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Adam Szponka oraz dyrektor marszałkowskiego Departamentu Wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Barbara Jesionowska i wicedyrektor Departament Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Marcin Kurasz, miało uroczysty charakter i oprawę muzyczną. Zebrani podzielili się opłatkiem, było też wspólne śpiewanie kolęd.

– To prawdziwe wzruszająca chwila. Bardzo się cieszę z tego spotkania w tym inspirującym miejscu, w którym dzieją się fantastyczne, twórcze rzeczy. Jesteście nam państwo bardzo, bardzo potrzebni w życiu społecznym – mówił podczas spotkania marszałek Piotr Całbecki.

– To miejsce prawie jak dom, można się tu spotkać, rozmawiać, rozwijać zainteresowania. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by mogło powstać – powiedział biskup Wiesław Śmigiel.

Działający od ubiegłego roku dom dziennego pobytu w Biskupicach jest jedną z trzynastu tego rodzaju instytucji, które powstały w całym województwie ramach finansowanego z budżetu naszego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 projektu prowadzonego przez Fundację Werwa. Lokalnymi partnerami są samorząd gminy Łubianka i biskupicka parafia. Z prowadzonych tu zajęć korzysta na co dzień trzydzieścioro starszych pań i panów.

Zobacz też Seniorzy aktywnie spędzą tu czas

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego prowadzi starannie zaplanowaną politykę senioralną, odpowiadającą na potrzeby i oczekiwania osób starszych. Pamiętamy, że seniorzy, podobnie jak pozostałe grupy wiekowe, są bardzo zróżnicowaną grupą społeczną, dlatego adresowane do nich działania muszą to uwzględniać. Wachlarz działań, realizowanych przez nasze instytucje oraz przez finansowane za pomocą marszałkowskich grantów organizacje pozarządowe, jest szeroki – od ofert twórczego spędzania wolnego czasu po oferty pomocowe i opiekuńcze.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

5 stycznia 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 9 stycznia 2023 r.

Spotkanie noworoczne w domu seniora w Biskupicach, fot. Andrzej Goiński/UMWKPSpotkanie noworoczne w domu seniora w Biskupicach, fot. Andrzej Goiński/UMWKPSpotkanie noworoczne w domu seniora w Biskupicach, fot. Andrzej Goiński/UMWKPSpotkanie noworoczne w domu seniora w Biskupicach, fot. Andrzej Goiński/UMWKPSpotkanie noworoczne w domu seniora w Biskupicach, fot. Andrzej Goiński/UMWKPSpotkanie noworoczne w domu seniora w Biskupicach, fot. Andrzej Goiński/UMWKPSpotkanie noworoczne w domu seniora w Biskupicach, fot. Andrzej Goiński/UMWKPSpotkanie noworoczne w domu seniora w Biskupicach, fot. Andrzej Goiński/UMWKPSpotkanie noworoczne w domu seniora w Biskupicach, fot. Andrzej Goiński/UMWKP