Wywiad tygodnia

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Kopernik zostawił tu swój ślad

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki; wypowiedzi z ceremonii podpisania listu intencyjnego w sprawie kulturowego Szlaku Kopernikowskiego, Toruń, 24 marca 2022

 

Marszałek Piotr Całbecki: – Dołączamy do pięknej trasy, która już funkcjonuje w województwie warmińsko-mazurskim. Deklaruję, że zadbamy o to, by niczego nie zabrakło tej pięknej idei.

 

 

Marszałek Gustaw Marek Brzezin: – Dopełnia się nasze wieloletnie regionalne dążenie do wspólnego działania na rzecz wytyczenia szlaku o charakterze międzyregionalnym, polskim, europejskim. Przed nami wielka droga dobrej współpracy.  

 

 

Marszałek Mieczysław Struk: –  Chcemy, żeby mieszkańcy Polski i turyści wiedzieli, że w wielu miejscach Rzeczypospolitej Mikołaj Kopernik działał i swój ślad zostawił. Warto, żeby Polacy, który cenią sobie tę postać i jej dzieło, wiedzieli czym się zajmował Kopernik, jaką prowadził działalność i jaki miał wpływ na rozwój tych ziem.

 

 

25 marca 2022 r.