Wywiad tygodnia

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Dobro wraca ze zdwojoną siłą

Środki zebrane podczas XII Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego trafią do trzech instytucji w regionie – Domu Pomocy Społecznej w Grabiu (powiat aleksandrowski), Domu Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie (powiat bydgoski) i Hospicjum dla Dzieci „Nadzieja” w Toruniu. Poniżej wypowiedzi przedstawicieli placówek. Marszałkowski Bal Dobroczynny po raz dwunasty

 

Aleksandra Ruszczak – prezes Fundacji Społeczno-Charytatywnej „Pomoc Rodzinie i Ziemi” prowadzącej Hospicjum dla Dzieci „Nadzieja” w Toruniu:

 – Zależy nam na wyposażeniu gabinetów rehabilitacyjnego i neurologopedycznego oraz sali poznawania świata. (…) Konieczny jest też zakup nowego sprzętu medycznego, w tym respiratorów.

W tej chwili w naszej placówce jest szesnaścioro dzieci, którymi opiekuje się najlepszy personel. (…) Stworzyliśmy dla naszych podopiecznych dom pełen miłości i chcemy dla nich jak najlepiej, dbając o ich bezpieczeństwo i rehabilitację. Chcemy zapewnić im warunki do dobrego życia i godnej śmierci.

 

 

 

Katarzyna Maciejewska z prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej Domu Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie (powiat bydgoski):

– Dom dla samotnych matek mieści się w zabytkowym starym pałacu, który wymaga licznych modernizacji, związanych głownie z dostosowaniem obiektu do wymogów ochrony przeciwpożarowej. Środki z poprzedniej edycji balu pozwoliły zrealizować część tych zadań, pieniądze z tegorocznej pomogą podjąć kolejne kroki i zakupić m.in. czujniki przeciwpożarowe oraz drzwi przeciwpożarowe oddzielające klatki schodowe od części mieszkalnych. (…)

Dziękujemy naszym dobroczyńcom za każdy gest życzliwości. (…) Dobro zawsze wraca ze zdwojoną siłą.

 

 

 

Jana Majewska z prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety Domu Pomocy Społecznej w Grabiu (powiat aleksandrowski):

 – Chcielibyśmy wzbogacić dom o salę doświadczania świata z tunelami świetlnymi, światłowodami, projektorami i matami sensorycznymi, w której będziemy mogli prowadzić zajęcia rehabilitacyjne i relaksacyjne dla naszych niepełnosprawnych podopiecznych. (…)

Na początku mojej drogi ktoś powiedział, że to, co się daje to się dostaje. Podpisuję się pod tym stwierdzeniem obiema rękami. (…) Dobro wraca i zawsze przynosi owoce.

 

 

 

12 stycznia 2024 r.