Aktualności

Wystawa „Miasto – Ludzie – Rzeka. Przemiany na Wiśle we Włocławku w XIX–XX wieku” w Muzeum we Włocławku, fot. Mikołaj Kuras
Wystawa „Miasto – Ludzie – Rzeka. Przemiany na Wiśle we Włocławku w XIX–XX wieku” w Muzeum we Włocławku, fot. Mikołaj Kuras

Wystawy w regionalnych muzeach i galeriach

Listy polskich emigrantów do Ameryki, rzeźby autorstwa dzieci i młodzieży, prace plastyczne z Słowacji, Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu, zdobne makatki, grafiki portretowe, prace na papierze i reportaż fotograficzny – wojewódzkie galerie i muzea zapraszają do obejrzenia aktualnych wystaw czasowych. Trzeba się śpieszyć – niektóre z nich są czynne tylko do maja.

 

Ekspozycje indywidualne możemy zobaczyć w Galerii Wozownia i Teatrze Muzycznym w Toruniu. W Wozowni swoje prace pokazują Ewa Kuryluk (rysunki na papierze) i Sarah Zacharek (multimedialny zapis podróży) (więcej). Z kolei w teatralnej Galerii Proscenium zobaczymy grafiki portretowe z cyklu „Fizis” Manfreda Batora (więcej).

 

Do spotkania z przeszłością naszej kultury ludowej zachęcają nas wystawa „Miasto – Ludzie – Rzeka. Przemiany na Wiśle we Włocławku w XIX–XX wieku” w Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej i Kujawskiej we Włocławku (więcej) , ekspozycja „Wszyscy jesteśmy migrantami. Listy polskich emigrantów z Ameryki z końca XIX wieku” w Muzeum  Etnograficznym w Toruniu (więcej) oraz prezentacja kilkuset makatek z całej Europy w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy (więcej).

 

Ważną częścią popularyzacji sztuki są wystawy prac autorstwa dzieci i młodzieży. We włocławskim muzeum możemy oglądać ekspozycję rzeźb w wykonaniu uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy nadsyłali swoje dzieła na konkurs im. Stanisława Zagajewskiego (więcej). Natomiast w toruńskiej Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości obejrzymy prace plastyczne uczniów szkół artystycznych ze Słowacji (w siedzibie przy Rynku Nowomiejskim) oraz dzieci i młodzieży z Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu (przy ulicy Kościuszki) (więcej).

 

Galeria Wozownia, Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku oraz Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

12 kwietnia 2017 r.