Aktualności

Rozmowy z honorowymi gośćmi przed rozpoczęciem sesji sejmiku województwa, fot. Andrzej Goiński
Rozmowy z honorowymi gośćmi przed rozpoczęciem sesji sejmiku województwa, fot. Andrzej Goiński

Wyjątkowe chwile w kadrze

Gośćmi samorządowych władz województwa byli w poniedziałek (23 kwietnia) rówieśnicy Niepodległej – mieszkający w Kujawsko-Pomorskiem seniorzy urodzeni w latach 1912-1918, świadkowie historii, którzy sięgają pamięcią pierwszych lat restytucji odrodzonego państwa polskiego. Przypominamy te wyjątkowe chwile na fotografiach.

Nasi honorowi goście, którzy odwiedzili Urząd Marszałkowski w towarzystwie rodzin i opiekunów, wzięli udział w uroczystej części sesji sejmiku województwa na zaproszenie marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącego Ryszarda Bobera. Wszyscy zostali odznaczeni wybitymi z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości medalami marszałka województwa Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

 

– Dziękuję wam za dzisiejszą tu obecność, za możliwość doświadczenia dzięki wam czym jest prawdziwy patriotyzm, na którego wymiar składają się codzienna praca, codzienna służba – powiedział podczas spotkania z seniorami marszałek Piotr Całbecki. Wystąpienie marszałka Piotra Całbeckiego (audio)

Zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjęli:

  • Bernard Janecki ze Strzelna pow. Mogileński,
  • Jadwiga Łosiakowska z Aleksandrowa Kujawskiego,
  • Helena Mariańska z Grębocina pow. Toruński,
  • Kazimiera Piotrowicz z Zawał pow. Toruński,
  • Jan Sobolewski z Wąbrzeźna,
  • Marta Sypniewska z Janowca Wielkopolskiego pow. Żniński,
  • Władysława Szajbe z Inowrocławia,
  • Helena Zaranek z Dąbrowy Biskupiej pow. Inowrocławski,
  • Seweryna Żwańska z Torunia.

Biogramy naszych gości

Poniedziałkowe uroczyste spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim rozpoczyna serię spotkań z rówieśnikami Niepodległej, które planujemy w roku stulecia odzyskania niepodległości. Samorządowcy, członkowie zarządu województwa i radni, złożą im wizyty z wyrazami uszanowania i posłuchają co mają do powiedzenia.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

25 kwietnia 2018 r.

Rozmowy z honorowymi gośćmi przed rozpoczęciem sesji sejmiku województwa, fot. Andrzej GoińskiRozmowy z honorowymi gośćmi przed rozpoczęciem sesji sejmiku województwa, fot. Andrzej GoińskiRozmowy z honorowymi gośćmi przed rozpoczęciem sesji sejmiku województwa, fot. Andrzej GoińskiRozmowy z honorowymi gośćmi przed rozpoczęciem sesji sejmiku województwa, fot. Andrzej GoińskiRozmowy z honorowymi gośćmi przed rozpoczęciem sesji sejmiku województwa, fot. Andrzej GoińskiRozmowy z honorowymi gośćmi przed rozpoczęciem sesji sejmiku województwa, fot. Andrzej GoińskiRozmowy z honorowymi gośćmi przed rozpoczęciem sesji sejmiku województwa, fot. Andrzej GoińskiRozmowy z honorowymi gośćmi przed rozpoczęciem sesji sejmiku województwa, fot. Andrzej GoińskiUroczysta część sesji sejmiku województwa, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczysta część sesji sejmiku województwa, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczysta część sesji sejmiku województwa, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczysta część sesji sejmiku województwa, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczysta część sesji sejmiku województwa, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie z honorowymi gośćmi i ich rodzinami z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z honorowymi gośćmi i ich rodzinami z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z honorowymi gośćmi i ich rodzinami z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie z honorowymi gośćmi i ich rodzinami z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie z honorowymi gośćmi i ich rodzinami z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie z honorowymi gośćmi i ich rodzinami z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plNasi goście jako pierwsi podpisali się pod deklaracją mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego na stulecie niepodległości, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plNasi goście jako pierwsi podpisali się pod deklaracją mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego na stulecie niepodległości, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plNasi goście jako pierwsi podpisali się pod deklaracją mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego na stulecie niepodległości, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plNasi goście jako pierwsi podpisali się pod deklaracją mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego na stulecie niepodległości, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl