Aktualności

Festiwal Piosenki Ranczerskiej Wilkowyjce 2015, fot. Andrzej Goiński
Festiwal Piosenki Ranczerskiej Wilkowyjce 2015, fot. Andrzej Goiński

Wspieramy turystyczne imprezy

Rajdy, zloty i konkursy – w sumie 39 różnego rodzaju imprez turystycznych i krajoznawczych organizowanych przez organizacje pozarządowe odbędzie się w tym roku w regionie dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego. Dofinansowanie z budżetu województwa trafi też na odnowę szlaków turystycznych.

 

Samorząd województwa realizuje szereg przedsięwzięć związanych z popularyzacją i upowszechnianiem turystyki w regionie. To możliwe dzięki zaangażowaniu licznych działających w regionie pozarządówek – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Zarząd województwa przyznał wsparcie w ramach konkursu na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w 2016 roku w zakresie turystyki i krajoznawstwa. Suma dofinansowania to 100 tysięcy złotych. Pomoc na organizację imprez turystycznych – rajdów pieszych i rowerowych, konkursów i spotkań – otrzymały między innymi lokalne organizacje turystyczne, oddziały Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Związek Harcerstwa Polskiego i inne stowarzyszenia zajmujące się organizującą aktywnego wypoczynku.

Wśród dotowanych projektów są między innymi: „Harcerski Geocaching – nowe trasy, nowe umiejętności”, Lokalne Forum Turystyki w Inowrocławiu, Rajd Rowerowy Gęsi Gęgawy, Konkurs krajoznawczy dla młodzieży „Związani z 18 Południkiem” oraz Zlot Miłośników Pojezierza Brodnickiego – szlakiem wrześniowej linii obrony z 1939 roku.

Lista wszystkich przedsięwzięć

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

4 maja 2016 r.