Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Wspieramy młodzieżowe pozarządówki

Trzysta tysięcy złotych – taka kwota trafi w tym roku do młodzieżowych organizacji pozarządowych z regionu na realizację projektów wspierających wychowanie. Pula ta, rozdysponowana w ramach konkursu ofert na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań samorządu województwa, pozwoli na realizację trzynastu projektów.

 

– Organizacje i ruchy młodzieżowe to ważni partnerzy samorządowych władz województwa w realizacji wielu wartościowych społecznie inicjatyw. Mają istotny wkład w pracę wychowawczą z młodymi ludźmi – dzięki ich działalności dzieci i młodzież mogą poznawać harcerskie wartości, kształtować zainteresowania, aktywnie i wartościowo spędzać wolny czas – wylicza marszałek województwa Piotr Całbecki.

 

Pochodzące z budżetu województwa środki trafią do uczniowskich klubów sportowych, organizacji harcerskich i stowarzyszeń z całego regionu. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu m.in. Ochotnicza Straż Pożarna w Płonnem w powiecie golubsko-dobrzyńskim zrealizuje projekt Akademia Młodego Strażaka 2024, a Uczniowski Klub Sportowy ,,Jedynka AK” z Aleksandrowa Kujawskiego zorganizuje obóz sportowo-rekreacyjny ,,Wakacje z piłką nożną”. Wsparcie trafi również do Chorągwi Kujawsko – Pomorskiej Związku Harcerstwa Polskiego – hufców z Brodnicy, Tucholi, Torunia i Bydgoszczy. Przekazane dofinansowanie pozwoli na organizację harcerskich biwaków, zlotów i wyjazdów wakacyjnych.

 

Lista dofinansowanych projektów

 

Co roku Urząd Marszałkowski wspiera realizację projektów realizowanych przez organizacje pozarządowe w dziedzinach: kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki i działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. W 2024 roku pula środków wykorzystanych w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi wyniosła ponad 5,5 mln zł.

 

Zobacz

Milion na kulturę

NGO-sy w opiece długoterminowej i rehabilitacji

Dofinansowujemy ciekawe zajęcia i wakacyjne wyjazdy młodzieży

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

9 lipca 2024 r.