Aktualności

Uroczystość wejścia do służby w OSP Unisław strażackiego wozu bojowego, fot. Łukasz Piecyk
Uroczystość wejścia do służby w OSP Unisław strażackiego wozu bojowego, fot. Łukasz Piecyk

Wóz ratowniczo-gaśniczy dla druhów z Unisławia

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył 4 grudnia w uroczystym poświęceniu oraz wejściu do służby w Ochotniczej Straży Pożarnej w Unisławiu (powiat chełmiński) nowoczesnego samochodu ratowniczo-gaśniczego, zakupionego dzięki środkom z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. W sobotę (9 grudnia) przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu odbędzie się uroczyste przekazanie takich pojazdów druhom z sześciu jednostek OSP z regionu.

 

Na wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Unisławiu trafił średni wóz ratowniczo-gaśniczy. Pojazd marki Iveco jest uterenowiony (podniesione zawieszenie i napęd na wszystkie osie), wyposażony w zbiornik na 2,5 tysiąca litrów wody, a także między innymi wyciągarkę. Koszt zakupu to około 700 tysięcy złotych.

 

– To profesjonalny sprzęt, dostoswany do warunków, w których będzie pełnił służbę, czyli pracy na terenach wiejskich, leśnych i często podmokłych. Oby zawsze wracał z akcji zakończonych szczęśliwie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Do strażaków ochotników z całego regionu trafi w tym roku w sumie 13 wozów bojowych zakupionych przy marszałkowskim wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Pierwsze siedem wozów uroczyście przekazaliśmy druhom w sierpniu (więcej). W drugim etapie realizacji projektu samochody trafią do jednostek: OSP Dobre (powiat radziejowski), OSP Kowalewo Pomorskie (powiat golubsko-dobrzyński), OSP Skrwilno (powiat rypiński), OSP Sośno (powiat sępoleński), OSP Śliwice (powiat tucholski) oraz OSP Unisław (powiat chełmiński). Uroczyste przekazanie sprzętu odbędzie się w sobotę przed Urzędem Marszałkowskim.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

4 grudnia 2017 r.

 

Uroczystość wejścia do służby w OSP Unisław strażackiego wozu bojowego, fot. Łukasz PiecykUroczystość wejścia do służby w OSP Unisław strażackiego wozu bojowego, fot. Łukasz PiecykUroczystość wejścia do służby w OSP Unisław strażackiego wozu bojowego, fot. Łukasz PiecykUroczystość wejścia do służby w OSP Unisław strażackiego wozu bojowego, fot. Łukasz PiecykUroczystość wejścia do służby w OSP Unisław strażackiego wozu bojowego, fot. Łukasz PiecykUroczystość wejścia do służby w OSP Unisław strażackiego wozu bojowego, fot. Łukasz PiecykUroczystość wejścia do służby w OSP Unisław strażackiego wozu bojowego, fot. Łukasz PiecykUroczystość wejścia do służby w OSP Unisław strażackiego wozu bojowego, fot. Łukasz PiecykUroczystość wejścia do służby w OSP Unisław strażackiego wozu bojowego, fot. Łukasz PiecykUroczystość wejścia do służby w OSP Unisław strażackiego wozu bojowego, fot. Łukasz Piecyk