Aktualności

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu, fot. Szymon Ździebło www.tarantoga.pl
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu, fot. Szymon Ździebło www.tarantoga.pl

WOŚP zagrała w regionie (zdjęcia)

W niedzielę (13 stycznia) odbył się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagrała pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”. W tym roku pieniądze zbieraliśmy na zakup urządzeń medycznych dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W organizację akcji jak co roku włączył się Urząd Marszałkowski.

 

Imprezy, koncerty i licytacje w ramach 27. finału WOŚP odbyły się w wielu miejscowościach regionu. W Bydgoszczy główne wydarzenia odbywały się w Miejskim Centrum Kultury (szczegóły wosp.bydgoszcz.com). W Toruniu scenę zorganizowano na Starówce (więcej informacji na facebook.com/wosp.torun). Organizację głównych imprez w Bydgoszczy i Toruniu wspierał finansowo Urząd Marszałkowski.

 

Marszałek Piotr Całbecki przekazały sztabom WOŚP w regionie gadżety i przedmioty na licytacje. Do Bydgoszczy i Torunia trafiły pakiety składające się z sześciokilogramowego słoika miodu pochodzącego z pasieki zlokalizowanej na dachu Urzędu Marszałkowskiego, zaproszenia na miodobranie z marszałkiem oraz kursu pszczelarskiego. Na licytacji znalazły się także dwa podwójne zaproszenia na Marszałkowski Bal Dobroczynny. Przedmioty można było wylicytować podczas finału akcji w Toruniu lub zakupić na stronie bydgoskiego sztabu.

 

Na placu przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego stanął krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, w którym można było honorowo oddać krew w godzinach od 10 do 16. 

 

W sobotę (12 stycznia) pracownicy Urzędu Marszałkowskiego uczestniczyli także z Wielkim Wiosłowaniu dla WOŚP w toruńskim Atrium Copernicus z udziałem mieszkańców oraz samorządowców, polityków i sportowców.

 

Do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyłączyło się także Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, które w niedzielę za zwiedzanie wystaw stałych i czasowych pobierało jedynie symboliczną złotówkę. 

 

W ubiegłym roku sprzęt zakupiony dzięki środkom zebranym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy trafił do trzech szpitali prowadzonych przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Wartość przekazanego wsparcia to około 10 milionów złotych.

 

W latach 1993-2017 na wyposażenie Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy trafiły między innymi:

 

  • 84 pompy insulinowe,
  • 13 kardiomonitorów,
  • 11 urządzeń do badania słuchu,
  • 5 ultrasonografów.

 

Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu otrzymał między innymi:

 

  • 5 aparatów USG,
  • 7 kardiomonitorów,
  • kilkadziesiąt łóżek elektrycznych i materacy przeciwodleżynowych.

 

Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku w ostatnim roku trafił:

 

  • ultrasonograf,
  • kardiomonitor,
  • aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

14 stycznia 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 21 stycznia 2019 r.

 

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu, fot. Szymon Ździebło www.tarantoga.plFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu, fot. Szymon Ździebło www.tarantoga.plFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu, fot. Szymon Ździebło www.tarantoga.plFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu, fot. Szymon Ździebło www.tarantoga.plFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu, fot. Szymon Ździebło www.tarantoga.plFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu, fot. Szymon Ździebło www.tarantoga.plFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu, fot. Szymon Ździebło www.tarantoga.plFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu, fot. Szymon Ździebło www.tarantoga.plWielkie Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, fot. Szymon Ździebło www.tarantoga.plWielkie Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, fot. Szymon Ździebło www.tarantoga.plWielkie Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, fot. Szymon Ździebło www.tarantoga.pl