Aktualności

Finał WOŚP w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras
Finał WOŚP w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras

WOŚP grała w regionie

Podczas wczorajszego (15 stycznia) 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbieraliśmy pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W organizację akcji jak co roku włączył się Urząd Marszałkowski.

 

Imprezy, koncerty i licytacje w ramach 25. finału WOŚP odbyły się w wielu miejscowościach regionu. W Bydgoszczy główne wydarzenia miały miejsce na Starym Rynku (szczegóły na www.wosp.bydgoszcz.com). W Toruniu imprezy odbyły się na Starówce (więcej informacji na  facebook.com/wosp.torun). Organizację głównych wydarzeń w Bydgoszczy i Toruniu wspierał finansowo Urząd Marszałkowski.

 

Samorządowe władze województwa przekazały sztabom WOŚP w regionie gadżety na licytacje. W Bydgoszczy i Toruniu można było zakupić ikonografie „Kopernik” Krzysztofa Candera. Pióra i albumy 3D trafiły na licytacje do Nakła nad Notecią, Szubina oraz Unisławia. Przedmioty otrzymały wszystkie sztaby, które zwróciły się z taką prośbą. 

 

W akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczestniczyło także Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, które w niedzielę, między godziną 10 a 15 nie pobierało opłat za zwiedzanie wystaw stałych i czasowych. Pracownicy muzeum prosili o przekazanie należności za bilety na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

W piątek (13 stycznia) do akcji włączyli się pracownicy Urzędu Marszałkowskiego. Kwestę w budynkach urzędu przeprowadzili uczniowie z orkiestrowego sztabu w Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu. 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

7 stycznia 2017 r.

ostatnia aktualizacja: 16 stycznia 2017 r.

 

Kwesta w budynkach urzędu przeprowadzona przez uczniów z orkiestrowego sztabu w Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiKwesta w budynkach urzędu przeprowadzona przez uczniów z orkiestrowego sztabu w Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiKwesta w budynkach urzędu przeprowadzona przez uczniów z orkiestrowego sztabu w Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiKwesta w budynkach urzędu przeprowadzona przez uczniów z orkiestrowego sztabu w Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiKwesta w budynkach urzędu przeprowadzona przez uczniów z orkiestrowego sztabu w Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiKwesta w budynkach urzędu przeprowadzona przez uczniów z orkiestrowego sztabu w Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiKwesta w budynkach urzędu przeprowadzona przez uczniów z orkiestrowego sztabu w Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiKwesta w budynkach urzędu przeprowadzona przez uczniów z orkiestrowego sztabu w Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiKwesta w budynkach urzędu przeprowadzona przez uczniów z orkiestrowego sztabu w Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu, fot. Andrzej Goiński

 

 

Finał WOŚP w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiFinał WOŚP w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiFinał WOŚP w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiFinał WOŚP w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiFinał WOŚP w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiFinał WOŚP w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiFinał WOŚP w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiFinał WOŚP w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiFinał WOŚP w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiFinał WOŚP w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiFinał WOŚP w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiFinał WOŚP w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiFinał WOŚP w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiFinał WOŚP w Toruniu, fot. Mikołaj KurasFinał WOŚP w Toruniu, fot. Mikołaj KurasFinał WOŚP w Toruniu, fot. Mikołaj KurasFinał WOŚP w Toruniu, fot. Mikołaj KurasFinał WOŚP w Toruniu, fot. Mikołaj KurasFinał WOŚP w Toruniu, fot. Mikołaj KurasFinał WOŚP w Toruniu, fot. Mikołaj KurasFinał WOŚP w Toruniu, fot. Mikołaj KurasFinał WOŚP w Toruniu, fot. Mikołaj KurasFinał WOŚP w Toruniu, fot. Mikołaj KurasFinał WOŚP w Toruniu, fot. Mikołaj KurasFinał WOŚP w Toruniu, fot. Mikołaj KurasFinał WOŚP w Toruniu, fot. Mikołaj KurasFinał WOŚP w Toruniu, fot. Mikołaj KurasFinał WOŚP w Toruniu, fot. Mikołaj KurasFinał WOŚP w Toruniu, fot. Mikołaj KurasFinał WOŚP w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras