Aktualności

Spotkanie z ambasadorem Wietnamu JE Nguyenem Hungiem, fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Spotkanie z ambasadorem Wietnamu JE Nguyenem Hungiem, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Wizyta ambasadora Wietnamu

Marszałek Piotr Całbecki podejmował w czwartek (19 sierpnia) ambasadora Wietnamu Nguyena Hunga. Tematem rozmów były możliwości przyszłej współpracy międzyregionalnej. Ambasador Hung, który reprezentuje swój kraj w Warszawie od ubiegłego roku, odwiedził Kujawsko-Pomorskie po raz pierwszy.

 

Podczas spotkania ustalono, że potencjalnymi obszarami współpracy z jednym z wietnamskich regionów mogłyby być wymiana gospodarcza, kulturalna i akademicka.

 

Socjalistyczna Republika Wietnamu, piętnasty pod względem populacyjnym kraj świata (ponad 90 milionów mieszkańców), to jeden z obiecujących wschodzących rynków Azji Południowo-Wschodniej. Wietnamczycy będą honorowymi gośćmi zaplanowanego na trzecią dekadę września w Toruniu Kongresu Azjatyckiego, który jest odbywającym się regularnie od 12 lat w naszym regionie wydarzeniem naukowym, kulturalnym i biznesowym o ustalonej międzynarodowej marce. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego jest partnerem organizatorów kongresu.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

19 sierpnia 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 22 sierpnia 2021 r.

 

Spotkanie z ambasadorem Wietnamu JE Nguyenem Hungiem, fot. Andrzej Goiński/UMWKP Spotkanie z ambasadorem Wietnamu JE Nguyenem Hungiem, fot. Andrzej Goiński/UMWKP Spotkanie z ambasadorem Wietnamu JE Nguyenem Hungiem, fot. Andrzej Goiński/UMWKP Spotkanie z ambasadorem Wietnamu JE Nguyenem Hungiem, fot. Andrzej Goiński/UMWKP Spotkanie z ambasadorem Wietnamu JE Nguyenem Hungiem, fot. Andrzej Goiński/UMWKP Spotkanie z ambasadorem Wietnamu JE Nguyenem Hungiem, fot. Andrzej Goiński/UMWKP