Aktualności

Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z ambasadorem Serbii, Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z ambasadorem Serbii, Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wizyta ambasadora Serbii

Marszałek województwa Piotr Całbecki dziś (15 czerwca) podjął w Urzędzie Marszałkowskim ambasadora Serbii Nebojša Košutica. W spotkaniu uczestniczył także konsul honorowy Serbii w Katowicach Ranko Tomović oraz konsul honorowy Serbii w Bydgoszczy Maria Lorentowicz-Zagalak. Była to pierwsza wizyta ambasadora w naszym regionie.

 

Nebojša Košutić, urodzony w Belgradzie, z wykształcenia prawnik, także absolwent Akademii Dyplomacji w Niemczech i w Serbii. Kariera ambasadora ściśle związana jest z ministerstwem spraw zagranicznych Serbii. Wcześniej pełnił funkcje dyplomatyczne w Niemczech i Austrii. Obecnie jego obszarem działalności dyplomatycznej jako ambasadora jest Polska i Litwa.

 

Województwo Kujawsko-Pomorskie współpracuje z serbskim miastem Kragujevac od 1971 roku. W 1999 roku z Bydgoszczy wyruszył konwój z pomocą humanitarną dla mieszkańców Kragujevaca. Rozwijające się na przestrzeni lat dobre relacje opierają się przede wszystkim na współpracy na gruncie kulturalnym. Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy od 2012 roku realizuje międzynarodową współpracę młodzieży z Bydgoszczy i Kragujevca w obszarze sztuki: muzyki, plastyki i fotografii.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

15 czerwca 2023 r.

 

Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z ambasadorem Serbii, Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z ambasadorem Serbii, Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z ambasadorem Serbii, Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z ambasadorem Serbii, Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z ambasadorem Serbii, Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z ambasadorem Serbii, Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z ambasadorem Serbii, Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP