Aktualności

Konstanty Andrzej Kulka, fot. materiały promocyjne
Konstanty Andrzej Kulka, fot. materiały promocyjne

Wirtuoz skrzypiec w Filharmonii Pomorskiej

Jeden z najsłynniejszych polskich skrzypków, Konstanty Andrzej Kulka, wystąpi w piątek (17 lutego) w Filharmonii Pomorskiej. W programie koncertu znalazły się kompozycje Debussy’ego i Karłowicza.

 

Goście filharmonii wysłuchają utworów „Popołudnie fauna” i „Morze” Debussy’ego (w tym pierwszym partie zagra Daniel Rybicki) i Koncert skrzypcowy A-moll Karłowicza w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej FP pod dyrekcją Raoula Grüneisa.  Niezwykle trudną partię solową w utworze polskiego kompozytora wykona właśnie maestro Kulka. Więcej o koncercie na stronie filharmonii, instytucji kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

O swoich wydarzeniach i nie tylko Filharmonia Pomorska informuje także poprzez media społecznościowe. W każdy poniedziałkowy wieczór od kilku tygodni na kanałach filharmonii w serwisach YouTube i Facebook zamieszczany jest Tygodnik Kulturalny „Melomaniak”. Znaleźć w nim można relacje z wydarzeń, które odbywają się w instytucji, ciekawe reportaże, cykle edukacyjne oraz zapowiedzi najbliższych koncertów. Najnowszy odcinek „Melomaniaka” można obejrzeć tutaj.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

15 lutego 2017 r.