Aktualności

Fot. Andrzej Goiński
Fot. Andrzej Goiński

Wieś na weekend 2017

Zapraszamy do udziału w imprezach z cyklu „Wieś na weekend”. W tym roku Urząd Marszałkowski przeznaczył wsparcie na przygotowanie 16 takich wydarzeń promujących produkty regionalne, tradycyjne i ekologiczne, lokalne zwyczaje oraz dziedzictwo kulturowe wsi.

 

– Systematycznie wspieramy organizację imprez, które integrują społeczność lokalną oraz świetnie promują małe ojczyzny. Wielka w tym zasługa organizujących te wydarzenia lokalnych stowarzyszeń i fundacji  – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Wsparcie podzieliliśmy w ramach konkursu „Wieś na weekend”, którego organizatorem był działający w Urzędzie Marszałkowskim Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Konkurs dotyczył dofinansowania imprez, których celem jest aktywizacja mieszkańców wsi, podejmowanie inicjatyw służących włączeniu społecznemu a także promocja przedsięwzięć finansowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Wszystkie imprezy odbywają się w soboty lub niedziele między czerwcem a wrześniem. Najbliższą jest „Przystanek Bytoń” (23 lipca) – wiejski piknik w Morzycach w powiecie radziejowskim, z meczem siatkówki plażowej, biegiem przełajowym na 3,5 kilometra, występami zespołów estradowych i potańcówką . Więcej na stronie gminy Bytoń

 

Lista wszystkich projektów w ramach konkursu „Wieś na weekend 2017”

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

5 czerwca 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 20 lipca 2017 r.