Aktualności

Wizualizacja odnowionego zespołu pałacowego w Wieńcu
Wizualizacja odnowionego zespołu pałacowego w Wieńcu

Wieniec w oczekiwaniu na dotację z POIiŚ

W odnowionym kompleksie pałacowym w Wieńcu w powiecie włocławskim powstanie Kujawskie Centrum Muzyki, prowadzone przez Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny. Start inwestycji coraz bliżej, wniosek o dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko przeszedł już z powodzeniem sito oceny formalnej.

 

– Chcemy, by to piękne miejsce znów służyło ludziom. Kujawskie Centrum Muzyki będzie ważnym punktem na kulturalnej mapie województwa – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Na wieniecki zespół pałacowo-parkowy składają się okazały eklektyczny dziewiętnastowieczny pałac i mniejszy neogotycki „stary pałac” oraz zaprojektowany na początku XX wieku ośmiohektarowy park. Po wywłaszczeniu przedwojennych właścicieli mieścił się tu szpital przeciwgruźliczy, od 2006 roku obiekt stoi pusty.

 

Po gruntowanym remoncie i modernizacji zostanie tu ulokowana nowa instytucja kultury – Kujawskie Centrum Muzyki. Zakładamy, że inwestycja, której koszt szacujemy na prawie 22 miliony złotych, zostanie zrealizowana w oparciu o dotację z POIiŚ. Wniosek o dofinansowanie, złożony przez Teatr Muzyczny, jest już po ocenie formalnej; czekamy na ocenę merytoryczną, która powinna nastąpić jeszcze we wrześniu.

 

Inwestor zakłada, że prace ruszą na początku przyszłego roku i zakończą się na w pierwszych miesiącach 2019.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 września 2017 r.

 

Wizualizacja odnowionego zespołu pałacowego w WieńcuWizualizacja odnowionego zespołu pałacowego w WieńcuWizualizacja odnowionego zespołu pałacowego w WieńcuWizualizacja odnowionego zespołu pałacowego w WieńcuPałac w Wieńcu, stan obecny; fot. Andrzej Goiński/UMWKP