Aktualności

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chełmnie, fot. Łukasz Piecyk
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chełmnie, fot. Łukasz Piecyk

Wielkie granie z WOŚP (zdjęcia)

Podczas niedzielnego (14 stycznia) 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbieraliśmy pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. W organizację akcji jak co roku włączył się Urząd Marszałkowski.

 

Imprezy, koncerty i licytacje w ramach 26. finału WOŚP odbyły się w wielu miejscowościach regionu. W Bydgoszczy główne wydarzenia miały miejsce na Starym Rynku (szczegóły na www.wosp.bydgoszcz.com). W Toruniu imprezy odbyły się na Starówce (więcej informacji na  facebook.com/wosp.torun). Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył także z Wielkim Wiosłowaniu dla WOŚP w toruńskim Atrium Copernicus z udziałem mieszkańców oraz samorządowców, polityków i sportowców. Organizację głównych imprez w Bydgoszczy i Toruniu wspierał finansowo Urząd Marszałkowski.

 

Samorządowe władze województwa przekazały sztabom WOŚP w regionie gadżety i przedmioty na licytacje. W Bydgoszczy i Toruniu można było zakupić prace plastyczne wykonane przez młodych artystów z Bangladeszu – laureatów konkursu ,,Zawsze zielono, zawsze niebiesko”, organizowanego przez marszałkowską Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka. Autorem pracy zatytułowanej ,,Pelikany”, która trafiła na licytację do Bydgoszczy (link do licytacji internetowej), jest 10-letni Zarif Nawaz, a autorem kompozycji ,,Rodzina kurczaków”, którą można było wylicytować w Toruniu, 7-letni Sidratul Muntaha Nuha. Zestawy gadżetów trafiły także na licytacje do Szubina oraz Unisławia. Przedmioty otrzymały wszystkie sztaby, które zwróciły się z taką prośbą.

 

W piątek (12 stycznia) do akcji włączyli się też pracownicy Urzędu Marszałkowskiego. Kwestę w budynkach urzędu przeprowadzili uczniowie z orkiestrowego sztabu w Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu. 

 

W akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczestniczyło także Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, które w niedzielę, między godziną 10 a 15 za zwiedzanie wystaw stałych i czasowych pobierało jedynie symboliczną złotówkę. Pracownicy muzeum prosili o przekazanie datków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Sprzęt zakupiony dzięki środkom zebranym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy trafił do większości szpitali prowadzonych przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Wartość przekazanego wsparcia to około 10 milionów złotych. W latach 1993-2017 na wyposażenie Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy trafiły między innymi  84 pompy insulinowe, 13 kardiomonitorów, 11 urządzeń do badania słuchu oraz 5 ultrasonografów. Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu tylko w ostatnich latach otrzymał między innymi 5 aparatów USG, 7 kardiomonitorów, a także kilkadziesiąt łóżek elektrycznych i materacy przeciwodleżynowych. Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku w ostatnim roku trafił ultrasonograf, kardiomonitor i aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

11 stycznia 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 15 stycznia 2018 r.

 

Autorem pracy zatytułowanej ,,Pelikany”, która trafi na licytację do Bydgoszczy jest 10-letni Zarif Nawaz, fot. Sztab WOŚP w BydgoszczyAutorem kompozycji ,,Rodzina kurczaków”, którą będzie można wylicytować w Toruniu,  jest 7-letni Sidratul Muntaha Nuha, fot. Łukasz PiecykZestawy gadżetów trafiły także na licytacje do Szubina oraz Unisławia, fot. Andrzej Goiński

 

Kwestę w budynkach Urzędu Marszałkowskiego przeprowadzili uczniowie z orkiestrowego sztabu w Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiKwestę w budynkach Urzędu Marszałkowskiego przeprowadzili uczniowie z orkiestrowego sztabu w Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiKwestę w budynkach Urzędu Marszałkowskiego przeprowadzili uczniowie z orkiestrowego sztabu w Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiKwestę w budynkach Urzędu Marszałkowskiego przeprowadzili uczniowie z orkiestrowego sztabu w Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiKwestę w budynkach Urzędu Marszałkowskiego przeprowadzili uczniowie z orkiestrowego sztabu w Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu, fot. Andrzej Goiński

 

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu, fot. Łukasz PiecykFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu, fot. Łukasz PiecykFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu, fot. Łukasz PiecykFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu, fot. Łukasz PiecykWielkie Wiosłowanie w Atrium Copernicus w Toruniu, fot. Łukasz PiecykWielkie Wiosłowanie w Atrium Copernicus w Toruniu, fot. Łukasz PiecykWielkie Wiosłowanie w Atrium Copernicus w Toruniu, fot. Łukasz PiecykFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chełmży, fot. Łukasz PiecykFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chełmży, fot. Łukasz PiecykFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chełmży, fot. Łukasz PiecykFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chełmnie, fot. Łukasz PiecykFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chełmnie, fot. Łukasz PiecykFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chełmnie, fot. Łukasz Piecyk