Aktualności

Finał Festiwalu Stachura, fot. Maciej Szczęsny/SOS MUSIC
Finał Festiwalu Stachura, fot. Maciej Szczęsny/SOS MUSIC

Wielki testament – festiwal pamięci Edwarda Stachury

We wtorek (28 listopada) w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu  odbył się koncert galowy VI edycji Festiwalu Stachura. Wystąpili uczestnicy warsztatów  muzyczno-poetyckich, które odbywały się w ubiegłym tygodniu w województwie podkarpackim oraz goście specjalni: Piotr Bukartyk i artystka z Katalonii Rusó Sala.

 

Kolejny już raz przypominamy postać Edwarda Stachury, którego legenda wciąż żyje, a twórczość łączy pokolenia i inspiruje następne roczniki sympatyków poezji. Warto podkreślić, że Edward Stachura znaczną część swojego życia spędził w naszym regionie, dlatego naturalnym jest kultywowanie jego pamięci na Kujawach i Pomorzu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Na festiwal składały się warsztaty poezji czynnej, które odbyły się od 22 do 25 listopada się w Wilczej Jamie w Smolniku nad Sanem. Pod okiem pedagogów uczestniczyli w nich młodzi artyści z Polski i zagranicy. Rezultatem spotkań jest cykl koncertów pod tytułem „Wielki testament”, które  odbyły się 25 listopada w Wilczej Jamie, 26 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie i 28 listopada w Toruniu. Wykonawcom podczas występów towarzyszy zespół w składzie: Maciej Mazurek – gitary, Grzegorz Rdzak – instrumenty klawiszowe, Adam Skrzypek – gitara basowa, kontrabas, Sebastian Skrzypek – perkusja, instrumenty perkusyjne.

 

Więcej informacji na stronie: www.stachura.sosmusic.pl.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

27 listopada 2017 r.

Ostatnia aktualizacja 29 listopada 2017 r.

 

Finał Festiwalu Stachura, fot. Maciej Szczęsny/SOS MUSICFinał Festiwalu Stachura, fot. Maciej Szczęsny/SOS MUSICFinał Festiwalu Stachura, fot. Maciej Szczęsny/SOS MUSICFinał Festiwalu Stachura, fot. Maciej Szczęsny/SOS MUSICFinał Festiwalu Stachura, fot. Maciej Szczęsny/SOS MUSICFinał Festiwalu Stachura, fot. Maciej Szczęsny/SOS MUSICFinał Festiwalu Stachura, fot. Maciej Szczęsny/SOS MUSICFinał Festiwalu Stachura, fot. Maciej Szczęsny/SOS MUSICFinał Festiwalu Stachura, fot. Maciej Szczęsny/SOS MUSIC