Aktualności

Spotkanie z twórczością Ryszarda Milczewskiego-Bruna

Dziś (17 maja) w Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „Pamiętamy o (nie)zapomnianych”, którego celem jest przypomnienie o wyjątkowych osobach pochodzących z regionu – artystach, naukowcach, społecznikach. Pierwszym bohaterem będzie grudziądzki poeta Ryszard Milczewski-Bruno.

 

Program wieczornicy wypełni czytanie wierszy poety przez młodzież z Grudziądza przeplatane historią jego życia oraz recital Michała Babiarza, pracownika Urzędu Marszałkowskiego, który wykona piosenki polskich artystów z tekstami bohatera spotkania oraz m.in. Agnieszki Osieckiej i Jacka Cygana. Organizatorem wydarzenia jest marszałkowski Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego i grudziądzkie muzeum.

 

Ryszard Milczewski-Bruno urodził się w Grudziądzu i z tym miastem był do końca życia związany. Debiutował w 1958 roku na łamach pisma „Orka”, pierwszy tomik „Brzegiem słońca” wydał w roku 1967. Kolejne jego książki poetyckie to: „Poboki” (1971; nagroda miesięcznika „Poezja”), „Podwójna należność” (1972; Nagroda im. Stanisława Piętaka), „Dopokąd” (1974) i „Jesteś dla mnie taka umarła” (1974). W 1978 roku wyszedł wybór jego wierszy „Nie ma zegarów”, a w pięć lat po śmierci powieść  „Jak już, to już”.

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

16 maja 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 17 maja 2017 r.