Aktualności

Wsparcie trafi między innymi na zakup wyposażenia do pracowni nauki zawodu, fot. Jacek Smarz
Wsparcie trafi między innymi na zakup wyposażenia do pracowni nauki zawodu, fot. Jacek Smarz

Umowy RPO: kształcenie zawodowe i termomodernizacja

W poniedziałek (15 maja) w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się uroczystość podpisania kolejnych umów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na dofinansowanie inwestycji w infrastrukturę kształcenia zawodowego oraz projektów termomodernizacji budynków publicznych. Podpisy pod 11 umowami złożyli przedstawiciele Grudziądza, powiatów mogileńskiego, aleksandrowskiego, chełmińskiego, rypińskiego i nakielskiego oraz gmin Zbójno i Sadki.

 

Dziewięć podpisanych w poniedziałek umów dotyczy projektów polegających na rozbudowie, modernizacji oraz wyposażeniu warsztatów i pracowni kształcenia praktycznego w placówkach kształcenia zawodowego. Wsparcie trafi do szkół w ramach rozstrzygniętego w marcu konkursu, w którym zarząd województwa rozdysponował w sumie 18,4 miliona złotych na realizację 14 tego typu projektów (lista wszystkich projektów zakwalifikowanych do dofinansowania). To kolejne tego typu wsparcie na rozbudowę i doposażenie szkół zawodowych w regionie – wcześniej dofinansowanie trafiło na realizację inwestycji w trzech szkołach specjalizujących się w kształceniu osób z niepełnosprawnościami w Bydgoszczy i Grudziądzu (więcej).

 

– Kierując środki z naszego RPO na rozwój bazy dydaktycznej placówek edukacji zawodowej zwracamy uwagę, by oferta kształcenia tego typu szkół wychodziła naprzeciw oczekiwaniom pracodawców i odpowiadała wymaganiom rynku pracy – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

 

Miasto Grudziądz przeznaczy 1,7 miliona złotych dofinansowania na modernizację i wyposażenie trzech pracowni w Centrum Kształcenia Praktycznego. Powiat mogileński otrzyma 2 miliony złotych na doposażenie 20 pracowni w zespołach szkół w Bielicach, Strzelnie i Mogilnie. Powiat aleksandrowski przeznaczy 1,2 miliona złotych wsparcia na adaptację budynków na nowe pracownie w zespołach szkół nr 1 i nr 2 w Aleksandrowie Kujawskim. Powiat chełmiński otrzyma 1,6 miliona złotych na prace remontowe oraz doposażenie pracowni w  Zespole Szkół nr 2 w Chełmnie oraz Zespole Szkół w Grubnie. Powiat Rypiński przeznaczy 3,1 miliona złotych wsparcia na zakup wyposażenia dla 21 pracowni w 4 szkołach. Powiat nakielski za 1 milion złotych wsparcia wyposaży pracownie zawodu w 9 szkołach.

 

Kolejne dwie podpisane w poniedziałek umowy dotyczą projektów termomodernizacji budynków publicznych. W ramach konkursu dotyczącego tego rodzaju inwestycji marszałkowskie wsparcie trafiło w sumie do 34 gmin i powiatów (więcej). Tym razem podpisy pod dokumentami złożą przedstawiciele gminy Zbójno (powiat golubsko-dobrzyński), która otrzymała blisko pół miliona złotych na termomodernizację Publicznego Gimnazjum w Zbójnie oraz gminy Sadki (powiat nakielski), w której blisko 1 milion złotych wsparcia trafi na termomodernizację Szkoły Podstawowej w Sadkach.

 

W uroczystości podpisania umów z samorządowcami uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki oraz przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober.

 

Lista wszystkich podpisanych umów

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

15 maja 2017 r.

ostatnia aktualizacja: 16 maja 2017 r.

 

Uroczystość podpisania umów o dofinansowanie inwestycji, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowanie inwestycji, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowanie inwestycji, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowanie inwestycji, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowanie inwestycji, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowanie inwestycji, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowanie inwestycji, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowanie inwestycji, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowanie inwestycji, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowanie inwestycji, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowanie inwestycji, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowanie inwestycji, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowanie inwestycji, fot. Mikołaj Kuras