Aktualności

Biurowiec IDEA Przestrzeń Biznesu w Bydgoszczy, fot. Tymon Markowski
Biurowiec IDEA Przestrzeń Biznesu w Bydgoszczy, fot. Tymon Markowski

Więcej przestrzeni dla biznesu

W Bydgoszczy inauguruje działalność biurowiec „IDEA Przestrzeń Biznesu”. To kolejny inkubator przedsiębiorczości w grodzie nad Brdą, który powstał przy udziale wsparcia Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

– Dzięki środkom z naszego RPO funkcjonalna przestrzeń biurowa dla nowopowstających i rozwijających się firm powstała między innymi w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu, Inowrocławiu i Sępólnie Krajeńskim. Chcemy by inkubatory przedsiębiorczości pomagały młodym ludziom w ich kreatywnym poszukiwaniu sposobu na życie zawodowe. To potrzebne i oczekiwanie wsparcie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Biurowiec „IDEA Przestrzeń Biznesu” powstał przy ulicy Bydgoskich Przemysłowców. Na najemców czekają ponad 4 tysiące metrów kwadratowych powierzchni biurowej (biura i tzw. open space), wielostanowiskowy garaż, sale konferencyjne i infrastruktura dla rowerzystów. Specjalną ofertę przygotowano dla firm, które rozpoczynają działalność. Wartość wsparcia na realizację inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego to 10,7 miliona złotych. Przedsięwzięcie zrealizował Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny. Instytucja otrzymała też wsparcie z RPO na budowę Centrum Targowo-Wystawienniczego w Myślęcinku (więcej).

 

W dzisiejszej (7 kwietnia) uroczystości otwarcia inkubatora uczestniczył wicemarszałek Dariusz Kurzawa.

 

Biurowiec Parku Przemysłowo-Technologicznego to kolejna – po Regionalnym Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ulicy Gimnazjalnej – bydgoska instytucja oferująca przestrzeń biurową dla rozwijających działalność firm z regionu. Marszałkowskie środki w ramach RPO trafiły też między innymi na utworzenie regionalnych inkubatorów przedsiębiorczości w Toruniu i Włocławku (więcej). Tego rodzaju infrastruktura powstała również na terenie Grudziądzkiego Parku Przemysłowego oraz przy ulicy Przemysłowej w Sępólnie Krajeńskim. Z dofinansowania skorzystała też Fundacja „Ekspert-Kujawy”, która przy ulicy Dubienka w Inowrocławiu uruchomiła Kujawski Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej. Wartość wsparcia na realizację tych przedsięwzięć to ponad 23 miliony złotych. Lista inwestycji.

 

Czytaj też: Rok dla przedsiębiorczości

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

7 kwietnia 2016 r.

 

Ceremonia otwarcia budynku IDEA Przestrzeń Biznesu w Bydgoszcz, fot. Tymon MarkowskiCeremonia otwarcia budynku IDEA Przestrzeń Biznesu w Bydgoszcz, fot. Tymon MarkowskiCeremonia otwarcia budynku IDEA Przestrzeń Biznesu w Bydgoszcz, fot. Tymon MarkowskiCeremonia otwarcia budynku IDEA Przestrzeń Biznesu w Bydgoszcz, fot. Tymon MarkowskiCeremonia otwarcia budynku IDEA Przestrzeń Biznesu w Bydgoszcz, fot. Tymon MarkowskiCeremonia otwarcia budynku IDEA Przestrzeń Biznesu w Bydgoszcz, fot. Tymon MarkowskiCeremonia otwarcia budynku IDEA Przestrzeń Biznesu w Bydgoszcz, fot. Tymon MarkowskiCeremonia otwarcia budynku IDEA Przestrzeń Biznesu w Bydgoszcz, fot. Tymon MarkowskiBiurowiec IDEA Przestrzeń Biznesu w Bydgoszczy, fot. Tymon Markowski