Aktualności

Spotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Spotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Weterani lekkiej atletyki odwiedzili marszałka

Kujawsko-pomorscy medaliści tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters oraz organizatorzy wydarzenia spotkali się we wtorek (11 lipca) z marszałkiem Piotrem Całbecki, który wręczył sportowcom listy gratulacyjne.

 

Jesteśmy dumni, że w naszym regionie mamy tak wielu utalentowanych sportowców. Wasze osiągnięcia to efekt ogromnej pasji, zaangażowania i ciężkiej pracy. Jesteście przykładem tego, że sport można uprawiać w każdym wieku. Wszystkim zawodnikom gratuluję świetnych wyników i życzę wytrwałości i kolejnych sukcesów w reprezentowaniu kraju i województwa – mówił marszałek Piotr Całbecki.

 

9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters – międzynarodowej rangi impreza lekkoatletyczna odbyła się w hali Arena Toruniu. Przez tydzień (od 26 marca do 1 kwietnia) w sportowych rywalizacjach uczestniczyło ponad 4 tysiące lekkoatletek i lekkoatletów. Organizację wydarzenia wsparł samorząd województwa.

 

Podczas mistrzostw Polacy zdobyli łącznie 202 medale, w tym 83 złote. Sportowcy z Kujaw i Pomorza wywalczyli aż 29 medali – 11 złotych, 12 srebrnych i 6 brązowych. Medaliści pochodzą z Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza, Sępólna Krajeńskiego, Fabianek (powiat włocławski), Serocka (powiat świecki) i Jabłonowa Pomorskiego (powiat brodnicki).

 

Lista medalistów z Kujawsko-Pomorskiego (pdf)

 

W spotkaniu uczestniczyli także organizatorzy wydarzenia – przedstawiciele Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters prezes Wacław Krankowski i zastępca dyrektora generalnego Sławomir Krankowski oraz Zdzisław Raczyński i Janusz Nath.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

11 lipca 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 12 lipca 2023 r.

 

Spotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z medalistami tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP