Aktualności

Do końca tygodnia „Od Nowa” świętuje swoje 60-lecie, fot. Łukasz Piecyk
Do końca tygodnia „Od Nowa” świętuje swoje 60-lecie, fot. Łukasz Piecyk

Weekend z kulturą

Inauguracja festiwalu Toffifest, wystawa w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka, piknik rodzinny z koncertem Majki Jeżowskiej w Toruniu, koncerty w ramach obchodów 60-lecia klubu „Od Nowa” oraz w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, Filharmonii Pomorskiej, Pałacu Lubostroń i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu to nasze propozycje na najbliższe weekendowe spotkanie z kultura.

 

W sobotę (20 października) w Ośrodku Chopinowskim grupa artystyczna Chór Społeczny Czarnego Karła wykona Oratorium „Phoebe Hicks” na podstawie twórczości pisarki Agnieszki Taborskiej. Oratorium to próba przeniesienia na scenę  tajemniczej aury od wielu lat związanej z amerykańskim miastem Providence. Miastem, w którym żył i tworzył Howard Phillips Lovecraft, jeden z prekursorów fantastyki naukowej. Fabuła jest oparta na historii znanego medium spirytystycznego. Więcej na stronie ośrodka.

 

Kolejny koncert III Festiwalu Muzyki Sakralnej MUSICA VERA – „Muzyka Nowych Świątyń” odbędzie się w sobotę (20 października) w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu. W wykonaniu Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej i zespołu Ensemble Toccante zabrzmią działa muzyki dawnej i współczesnej. Więcej na stronie festiwalu.

 

W  niedzielę (21 października) w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się koncert finałowy IV Międzynarodowego Seminarium Muzyki Współczesnej. Zespół muzyków klasycznych Surrealistic Five wykona utwory kompozytorów współczesnych: Zbigniewa Bargielskiego, Marcina Maseckiego, Hanny Kulenty i Michała Dobrzyńskiego. Więcej na stronie filharmonii.

 

Z kolei Pałac Lubostroń zaprasza w niedzielę (21 października) na dwa koncerty: przeznaczony dla najmłodszych „Pałac dzieciom” oraz „Koncert pałacowy”. Podczas tego drugiego wystąpią Nina Kuźma-Sapiejewska (fortepian) i Ewa-Maria Wójcik (recytacja). W programie utwory fortepianowe Chopina, Paderewskiego i Szymanowskiego przeplatane recytacją utworów Mickiewicza, Norwida i Słowackiego. Więcej na stronie pałacu.

 

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny zaprasza na kolejne odsłony spektaklu Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Jest to historia o miłości, Bogu, relacjach międzyludzkich, młodych i starszych, młodzieńczym zakochaniu, dojrzałej miłości i refleksjach nad przeszłością. Obsada: Karol Jasiński, Marta Jaszewska, Adam Mortas, Niko Niakas, Radosław Smużny, Bartłomiej Sudak, Anna Maria Wicka, Joanna Żóraw. Najbliższe spektakle odbędą się w sobotę i niedzielę (20 i 21 października) w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II Fundacji Wiatrak w Bydgoszczy oraz w poniedziałek (22 października) w Kinoteatrze Rondo w Chełmnie. Więcej na stronie teatru.

 

 

Ośrodek Chopinowski, Filharmonia Pomorska, Pałac Lubostroń i Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

18 października 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 19 października 2018 r.