Aktualności

Konferencja prasowa na temat spektaklu „Mulholland Drive” w Teatrze im. Wilama Horzycy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Konferencja prasowa na temat spektaklu „Mulholland Drive” w Teatrze im. Wilama Horzycy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Weekend z kulturą

Spektakle w teatrach w Toruniu i Bydgoszczy oraz koncert w Filharmonii Pomorskiej to nasze propozycje na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą.

 

Widzowie zostaną podzieleni na trzy grupy liczące po 40 osób, a następnie powędrują za przewodnikami w korytarze teatru. W różnych pomieszczeniach,  pełniących na co dzień rolę zaplecza teatru, będą odbywały się dłuższe i krótsze sceny, instalacje, performance. Wszystkie grupy spotkają się podczas finału, który odbędzie się na Dużej Scenie – w ten sposób będzie wyglądać inscenizacja nowej premiery w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu „Mulholland Drive” na podstawie filmu Davida Lyncha (7 stycznia). Więcej w materiale „Filmowa premiera w Teatrze Horzycy” oraz na stronie teatru.

 

Serenada „Eine kleine Nachtmusik” Mozarta, Toccata i Fuga d-moll oraz „Badinerie” Bacha, Tańce węgierskie Brahmsa, fragmenty suity „Peer Gynt” Griega, „Karnawału zwierząt” Saint-Saënsa, muzyka operowa (Bizet i Moniuszko) i operetkowa (Lehár) czy standardy muzyki synkopowanej – między innymi te utwory zabrzmią w piątek (5 stycznia) w Filharmonii Pomorskiej. Wykonywać je będą Grupa MoCarta, Orkiestra Symfoniczna FP pod dyrekcją Macieja Niesiołowskiego oraz solistki Ewa Harasimiuk – puzon, Agnieszka Kowaluk – mezzosopran i Joanna Makarczuk – kontrabas. Więcej na stronie filharmonii.

 

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza w weekend (5-7 stycznia) na kolejne inscenizacje ubiegłotygodniowej premiery „Komedii omyłek” Williama Shakespeare’a w reżyserii francuskiego twórcy Jeana – Philippa Salério. Spektakl jest refleksją na temat kreowania własnej tożsamości w przestrzeni współczesnego świata. Więcej na stronie teatru.

 

Teatr im. Wilama Horzycy i Filharmonia Pomorska są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

4 stycznia 2018 r.