Aktualności

Konferencja prasowa na temat sztuki „Mulholland Drive” w Teatrze Horzycy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Konferencja prasowa na temat sztuki „Mulholland Drive” w Teatrze Horzycy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

„Filmowa” premiera w Teatrze Horzycy

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu zaprasza w niedzielę (7 stycznia) na wyjątkowe wydarzenie – premierę spektaklu ,,Mulholland Drive” na podstawie filmu Davida Lyncha. Inscenizacja zainauguruje nowy projekt teatru kamera:teatr (realizowany we współpracy w Fundacją Tumult), podczas którego twórcy będą poszukiwać sposobów powiązań tych dwóch dziedzin sztuki.

 

Film ,,Mullholand Drive” zanurza widzów w pogmatwanym, intrygującym, pełnym tajemnic i erotyzmu świecie. Kolejne obrazy niepokoją i wciągają w podróż po tajemnicach kobiecej duszy oraz świecie zdominowanym przez pieniądze i pragnienie kariery. Widzowie konfrontują się z prawdą i kłamstwem, iluzją i rzeczywistością. Lynch wciąga odbiorcę w intymny świat swoich bohaterów. Twórcy spektaklu zainspirowani tym procesem chcą w Teatrze Horzycy wprowadzić widzów w zakamarki teatru, które na co dzień często ukryte są przed ich spojrzeniem. Sceny „Mulholland Drive” będą odbywały się w kameralnych przestrzeniach, w kulisach, w salach prób i na korytarzach teatru.

 

Widzowie zostaną podzieleni na trzy grupy liczące po 40 osób, a następnie powędrują za przewodnikami w korytarze teatru. W różnych pomieszczeniach,  pełniących na co dzień rolę zaplecza teatru, będą odbywały się dłuższe i krótsze sceny, instalacje, performance. Wszystkie grupy spotkają się podczas finału, który odbędzie się na Dużej Scenie. Spektakl reżyseruje troje młodych twórców filmowych Katarzyna Trzaska, Edyta Wróblewska i Maciej Marczewski.

 

Więcej informacji na stronie Teatru im. Wilama Horzycy, który jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

3 stycznia 2018 r.