Aktualności

Na kolejne koncerty zaprasza w weekend Filharmonia Pomorska, fot. Tymon Markowski
Na kolejne koncerty zaprasza w weekend Filharmonia Pomorska, fot. Tymon Markowski

Weekend z kulturą

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy premierę „Tanga” Sławomira Mrożka w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, przegląd amatorskich zespołów teatralnych, koncerty w Filharmonii Pomorskiej, spektakl w Teatrze Muzycznym w Toruniu oraz turniej gier planszowych w Książnicy Kopernikańskiej.

 

W sobotę (9 grudnia) w toruńskim klubie Od Nowa odbędzie się finał KATAR-u (Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu) w dziedzinie teatru. Wystąpi osiem zespołów z Torunia, Inowrocławia, Brodnicy, Chełmna, Kamienia Krajeńskiego (powiat sępoleński), Lubiewa (powiat tucholski) i Chrostkowa (powiat lipnowski). Więcej informacji na stronie organizatora, Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury.

 

Dwa koncerty w weekend zaplanowała Filharmonia Pomorska. W piątek (8 grudnia) zabrzmi „muzyka nie z tej ziemi”. Orkiestra Symfoniczna FP pod dyrekcją Krzysztofa Dobosiewicza wykona klasyczne utwory Mozarta, Richarda Straussa i Gustava Holsta, inspirowane kosmosem, a także muzykę z filmów „Gwiezdne wojny”, „Star Trek”, „Planeta małp”, „Dzień Niepodległości” i „Bliskie spotkania trzeciego stopnia”. W niedzielę (10 grudnia) węgierska Orkiestra Symfoniczna Concerto Budapest pod dyrekcją Andrása Kellera zaprezentuje utwory Bartoka, Ernő Dohnányiego i Lustosławskiego. Partie wiolonczeli wykona Bartosz Koziak. Więcej informacji na stronie filharmonii.

 

„Siostry Parry” były pierwszym spektaklem, zrealizowanym przez Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny. Kolejna odsłona tej muzycznej opowieści o dwóch żydowskich siostrach Pegelman, które wiedzione marzeniami o lepszym życiu, wyruszyły z małego galicyjskiego miasteczka wprost do Nowego Jorku – tym razem na scenie teatru na Rynku Nowomiejskim – w piątek i sobotę (8-9 grudnia). Więcej na stronie teatru.

 

Książnica Kopernikańska zaprasza w weekend (9-10 grudnia) na „Mikograjki”, czyli rodzinny maraton gier planszowych. Do dyspozycji uczestników będzie ponad 150 gier, a także turnieje, konkursy, prelekcje, spotkania z twórcami gier planszowych, zajęcia kreatywne dla dzieci, warsztaty dla rodziców, przedświąteczna  poradnia planszówkowa oraz prezentacje gier. Więcej informacji na stronie książnicy.

 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, Filharmonia Pomorska, Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu i Książnica Kopernikańska są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

7 grudnia 2017 r.