Aktualności

Toruńska Orkiestra symfoniczna będzie towarzyszyć Karen Slack podczas koncertu finałowego festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Toruńska Orkiestra symfoniczna będzie towarzyszyć Karen Slack podczas koncertu finałowego festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Weekend z kulturą

W sobotę (2 września) w całym kraju odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Tym razem w dziesiątkach miejsc czytać będziemy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Zapraszamy także na Ogólnopolskie Spotkania Poetów Biała Lokomotywa, ostatni koncert festiwalu „Nova Muzyka i Architektura” i Święto Śliwki.

 

Na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy „Wesele” czytać będziemy między innymi w jednostkach samorządu województwa kujawsko-pomorskiego – Teatrze im. Wilama Horzycy i Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, Starym Rynku w Fordonie (organizatorem jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy) oraz Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku i oddziale dziecięcym Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. O akcji więcej tutaj.

 

W sobotę (2 września) odbędzie się koncert finałowy 21. Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura” pod tytułem „Od La Scali do Broadwayu”. W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w towarzystwie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Richarda Rosenberga wystąpi amerykańska sopranistka Karen Slack. W programie wybrane fragmenty wokalne i instrumentalne z najsłynniejszych oper i musicali Pucciniego, Bizeta, Gershwina, Wagnera, Rossiniego i Bernsteina. Więcej.

 

W weekend (2-3 września) z Strzelcach Dolnych w powiecie bydgoskim odbędzie się kolejna już edycja Święta Śliwki. W programie oprócz smażenia powideł w wielkich kotłach na ogniu także występy muzyczne lokalnych zespołów ludowych i grup dziecięcych oraz stoiska z lokalnymi potrawami. Więcej tutaj.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

31 sierpnia 2017 r.