Aktualności

Spektakl „Jacek i Placek na tropie księżyca” w Teatrze Muzycznym, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Spektakl „Jacek i Placek na tropie księżyca” w Teatrze Muzycznym, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Weekend z kulturą

Do końca tygodnia ulice toruńskiego Starego Miasta rozjaśniać będzie 9. Bella Skyway Festival. Zapraszamy także na Konkurs i Koncert Pieśni Niepokornej, koncerty w Filharmonii Pomorskiej i Muzeum Etnograficznym w Toruniu oraz spektakle w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym.

 

Symfoniczne interpretacje utworów zespołu Breakout (miedzy innymi „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Pomaluj moje sny”, „Co stało się kwiatom”, „Gdybyś kochał hej!”) zabrzmią w piątek (25 sierpnia) w Filharmonii Pomorskiej podczas koncertu na pożegnanie wakacji. Wykona je Orkiestra Symfoniczna FP pod dyrekcją Wiesława Pieregorólki. Więcej na stronie filharmonii.

 

Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na dwie inscenizacje: dziś i jutro (24 i 25 sierpnia) widzowie zobaczą spektakl „Jacek i Placek na tropie księżyca”, czyli opowieść o dwóch niesfornych chłopcach, którzy w towarzystwie muzyki zespołu Lady Pank poszukują swojego ojca, zaś w sobotę (26 sierpnia) na scenie w Pałacu Dąmbskich wystąpi Aleksandra Lis, która w spektaklu „Jutro będzie za późno” ponownie wcieli się w rolę Wiery Gran. Więcej na stronie teatru.

 

Muzeum Etnograficzne w Toruniu na najbliższy weekend przygotowało dwa wydarzenia. W piątek (25 sierpnia) podczas koncertu „Muzyczna podróż” w muzealnym amfiteatrze wystąpią zespoły folklorystyczne z Turcji i Rumunii – HOY-TUR i Suhanc. W niedzielę (27 sierpnia) w Parku etnograficznym w Kaszczorku odbędzie się spotkanie z cyklu „Żywy skansen”. W programie zajęcia, warsztaty i koncerty. Więcej na stronie muzeum.

 

Filharmonia Pomorska, Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny i Muzeum Etnograficzne w Toruniu są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

24 sierpnia 2017 r.