Aktualności

W Teatrze Muzycznym odbywają się warsztaty musicalowe dla młodzieży, fot. Andrzej Goiński/UMWK-P
W Teatrze Muzycznym odbywają się warsztaty musicalowe dla młodzieży, fot. Andrzej Goiński/UMWK-P

Weekend z kulturą i sportem

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy warsztaty musicalowe z finałem w postaci spektaklu w Teatrze Muzycznym, koncert chopinowski w Szafarni, festiwal mocnych brzmień w Bydgoszczy oraz koncerty uczestników letniej szkoły dla pianistów. Podczas zbliżających się dwóch dni nie zabraknie również wydarzeń sportowych. Szczególnie polecamy Memoriał im. Czesława Wasielewskiego w biegach w Brześciu Kujawskim (powiat włocławski) oraz motocrossowe Mistrzostwa Polski Strefy Północnej w Lipnie.

 

Kultura

Od 16 do 21 sierpnia w Teatrze Muzycznym odbywają się warsztaty musicalowe dla młodzieży. Przez sześć dni adepci sztuki teatralnej szkolą swoje umiejętności wokalne i taneczne pod okiem dwójki instruktorów – choreografa Michała Cyrana i wokalistki Pauliny Grochowskiej. Rezultaty swojej pracy uczestnicy na scenie Teatru Muzycznego podczas  specjalnego pokazu, który odbędzie się w poniedziałek (22 sierpnia). Więcej na stronie teatru.

 

W niedzielę (21 sierpnia) przedostanie spotkanie w ramach cyklu „Wakacje z Chopinem” w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni. Utwory mistrza fortepianu (nokturny es-dur  i c-moll 48 nr 1, Balladę f-dur, Scherzo b-moll, Andante Spianato i Wielki Polonez es-dur) wykona Jakub Kazieczko, absolwent Szkoły Muzycznej w Szczecinie, laureat wielu ogólnopolskich konkursów muzycznych. Więcej na stronie ośrodka.

 

Miłośnicy mocnych brzmień spotkają się w piątek i sobotę (19 i 20 sierpnia) w bydgoskim Myślencinku, podczas festiwalu Muszla Fest. Wystąpią polskie i światowe gwiazdy punk rocka, rocka alternatywnego oraz metalu. Częścią festiwalu jest konkurs dla młodych zespołów grających muzykę niezależną. Więcej na stronie imprezy.

 

Od 14 sierpnia trwa Paderewski Piano Academy, finansowana między innymi ze środków samorządu województwa kujawsko-pomorskiego letnia szkoła dla pianistów, którym podczas ćwiczeń towarzyszy orkiestra symfoniczna. Jej uczestnicy szlifują swój warsztat pod okiem znanych profesorów pianistyki z całego świata. Swoje umiejętności zaprezentują podczas koncertów w sobotę (20 sierpnia) w toruńskim Dworze Artusa oraz w niedzielę (21 sierpnia) w farze w Chełmnie. Więcej tutaj.

 

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu i Ośrodek Chopinowski w Szafarni są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Sport

Zapraszamy także na weekendowe wydarzenia sportowe. W sobotę (20 sierpnia) w Brześciu Kujawskim (powiat włocławski) odbędzie się Memoriał im. Czesława Wasielewskiego w biegach. Główne zmagania na 10 km są częścią Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegach długodystansowych. Więcej o wydarzeniu.

 

W niedzielę (21 sierpnia) w Lipnie odbędą się motocrossowe Mistrzostwa Polski Strefy Północnej o Puchary Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosty Lipnowskiego, Burmistrza Miasta Lipna i Wójta Gminy Lipno. Organizatorem siódmej rundy wydarzenia jest Lipnowski Klub Sportowy „Jastrząb”. Początek o godzinie 12. Więcej o zawodach.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

18 sierpnia 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 19 sierpnia 2016 r.