Aktualności

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza rodziców i ich pociechy na kreatywne warsztaty tematyczne, fot. Mikołaj Kuras
Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza rodziców i ich pociechy na kreatywne warsztaty tematyczne, fot. Mikołaj Kuras

Weekend z kulturą

Przedostatni weekend wakacji upłynie pod znakiem muzyki. Zapraszamy na koncerty do Torunia, Bydgoszczy, Inowrocławia i Aleksandrowa Kujawskiego (tu odbędzie się Festiwal Dwóch Cesarzy). Z kolei dla najmłodszych atrakcje przygotowało Muzeum Etnograficzne w Toruniu.

 

Kolejną odsłoną letniego toruńskiego festiwalu Nowa Muzyka i Architektura będzie sobotni (19 sierpnia) koncert uczestników kursów mistrzowski dla pianistów Paderewski Piano Academy w Dworze Artusa. Solistom będzie towarzyszyć Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza. więcej informacji na stronie TOS-U.

 

W niedzielę (20 sierpnia) przedostatni koncert cyklu „Rzeka Muzyki”. W bydgoskim amfiteatrze nad Brdą wystąpi Olga Bończyk, która zaprezentuje piosenki z repertuaru Kaliny Jędrusik. To wszystko podczas koncertu „Kalinowe wieczory”. Więcej na stronie Urzędu Miasta Bydgoszczy.

 

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza najmłodszych na dwa weekendowe wydarzenia. W piątek (18 sierpnia) podczas spotkania „Kociołek ze sztuką” dzieci w wieku do lat 8 za pomocą farb temper namalują widoki toruńskiego Parku Etnograficznego. W tym samym miejscu w niedzielę (20 sierpnia) odbędzie się kolejna z cyklu imprez umuzykalniających dla rodzin z dziećmi „Etnoigraszki. Leśne sprawy”. Więcej informacji na stronie muzeum, które jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Zapraszamy także na dwa festiwale muzyczne: weekendowy (18 – 20 sierpnia) Harmonica Bridge w Toruniu, poświęcony dźwiękom wygrywanym na harmonijce ustnej oraz sobotnie (19 sierpnia) święto muzyki bluesowej w Inowrocławiu Blues Ino Festiwal.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

17 sierpnia 2017 r.