Aktualności

w Teatrze Muzycznym zobaczymy spektakl „Walc kameralny, czyli Pan Wasowski mniej znany”, fot. Paweł Modliński
w Teatrze Muzycznym zobaczymy spektakl „Walc kameralny, czyli Pan Wasowski mniej znany”, fot. Paweł Modliński

Weekend z kulturą

Koncerty festiwalu Nova Muzyka i Architektura, pierwszy koncert cyklu „Wakacje z Chopinem” w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, spektakl wakacyjny „Odlot. Last Minute” w Teatrze im. Wilama Horzycy, wystawa w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, koncert w Pałacu Lubostroń i spektakl w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym to nasze propozycje na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą.

 

W weekend odbędą się dwie odsłony festiwalu Nova Muzyka i Architektura. W piątek (30 czerwca) w toruńskim kościele św. Jakuba podczas koncertu „Kujawsko-pomorskie imaginacje” w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego toruńskiej Orkiestry Symfonicznej zabrzmią utwory polskich kompozytorów: Moniuszki, Szymanowskiego i torunianki Magdaleny Cynk.  W sobotę (1 lipca) na Bulwarze Filadelfijskim odbędzie się koncert dla dzieci z melodiami ludowymi pt. „Kujawskie wakacje”.  Więcej na stronie festiwalu.

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza w piątek (30 czerwca) na wernisaż wystawy czasowej „Między pięknem a codziennością. Zdobnictwo w rzemiosłach ludowych”. Głównym założeniem ekspozycji jest ukazanie bogactwa, różnorodności zdobień wykonywanych przez ludowych rzemieślników. Wystawa obejmuje zdobione przedmioty, funkcjonujące w różnych sferach kultury ludowej, związanych jednak przede wszystkim z dawną wiejską codziennością, składa się na nią 300 obiektów z zakresu meblarstwa, kołodziejstwa, kowalstwa, rymarstwa oraz garncarstwa. Więcej na stronie muzeum.

 

Jazz i nieco bluesa to koncert gitarowy, który odbędzie się w niedzielę (2 lipca) w Pałacu Lubostroń. Wystąpi amerykański gitarzysta jazzowy z Los Angeles – Mark Waggoner, zainspirowany jazzem lat 60 oraz warszawski gitarzysta jazzowo-bluesowy – Piotr Ruciński. Koncert jest kolejną odsłoną cyklu „poLUB…Jazz”. Więcej na stronie pałacu.

 

Na niedzielny (2 lipca) wieczór z piosenkami Jerzego Wasowskiego zaprasza Teatr Muzyczny w Toruniu. Wysłuchać je będzie można podczas spektaklu muzycznego „Walc kameralny, czyli Pan Wasowski mniej znany” w reżyserii Jacka Bończyka. Utwory geniusza melodii zaśpiewa Klementyna Umer, na scenie towarzyszyć jej będą Fabian Włodarek (piano i akordeon), Wojciech Pulcyn (kontrabas) i, w roli narratora, Grzegorz Wasowski. O letnich planach teatru w materiale „Lato w Teatrze Muzycznym”.

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Pałac Lubostroń i Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

29 lipca 2017 r.