Aktualności

Ubiegłoroczne Afryka Reggae Festival, fot. Mikołaj Kuras
Ubiegłoroczne Afryka Reggae Festival, fot. Mikołaj Kuras

Weekend z kulturą

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy festiwal muzyki reggae w klubie Od Nowa w Toruniu, koncerty w Filharmonii Pomorskiej i Ośrodku Chopinowskim w Szafarni oraz czytanie dramatów w Teatrze im. Wilama Horzycy.

 

Najstarszy w Polsce festiwal muzyki reggae, Afryka Reggae Festival, odbędzie się w sobotę (28 stycznia) w toruńskim klubie Od Nowa. Wystąpią:  Vavamuffin, Słoma i D’Roots Brothers, Damian Syjonfam, Tabu, Kompanija Reggae Sound i CT Tones. Imprezie przyświeca cel pomocy najuboższym zamieszkującym kraje Czarnego Lądu. W tym roku będą to mieszkańcy Sudanu Południowego. Wydarzenie wspiera samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej na stronie imprezy.

 

Karnawał trwa w Filharmonii Pomorskiej. W piątek (27 stycznia) amerykańskie przeboje prosto z Broadwayu zabrzmią w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej FP pod dyrekcją Macieja Smolija, dyrygenta od 30 lat mieszkającego w Stanach Zjednoczonych i regularnie współpracującego z Filharmonią Pomorską. Więcej informacji o koncercie. O wydarzeniach w filharmonii opowiada także tygodnik kulturalny  „Melomaniak”, emitowany w mediach społecznościowych (ostatnie wydanie).

 

Teatr im. Wilama Horzycy zaprasza na „Dramatyczny weekend” (28-29 stycznia), podczas którego ośmioro aktorów toruńskiej sceny będzie czytać cztery utwory współczesnych dramaturgów. W sobotę będzie to „Siedem minut” Davida Desoli (udział biorą Arkadiusz Walesiak i Paweł Tchórzelski) i „69” Igora Bauresimy (udział biorą Matylda Podfilipska i Tomasz Mycan). W niedzielę teatrlani goście wysłuchają „Pół na pół” Jordiego Sáncheza i Pepa Antona Gómeza w interpretacji Jarosława Felczykowskiego i Michała Marka Ubysza oraz „Strategię motyli” Esther Vilar, która zaprezentują Agnieszka Wawrzkiewicz i Julia Sobiesiak. Wiecej na stronie teatru.

 

W sobotę (28 stycznia) w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbędzie się recital fortepianowy Andrzeja Tatarskiego pod tytułem „Zaproszenie do tańca”. To muzyczna propozycja wpisująca się w okres karnawału – w pierwszej części koncertu pianista zagra walce Chopina, Brahmsa, Ravela Straussa, z kolei w drugiej różnorodne tańce świata od tanga po kujawiak. Więcej na stronie ośrodka.

 

Filharmonia Pomorska, Teatr im. Wilama Horzycy i Ośrodek Chopinowski w Szafarni są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

26 stycznia 2017 r.