Aktualności

Noce i Dnie, Teatr im.Wilama Horzycy w Toruniu, fot. Wojtek Szabelski
Noce i Dnie, Teatr im.Wilama Horzycy w Toruniu, fot. Wojtek Szabelski

Weekend z kulturą

Wiosna się zbliża, powiewy cieplejszego powietrza nakłaniają do kontemplacji nad współgraniem człowieka z przyrodą oraz przemianom, jakim podlega natura. Odzwierciedleniem refleksyjnego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość są prace Bogdana Przybylińskiego, na których wystawę zapraszamy do Wozowni. W najbliższy weekend marszałkowskie instytucje kultury zachęcają do udziału w organizowanych przez siebie wydarzeniach, w programach ciekawe koncerty.

 

W najbliższy piątek (17 marca) Galeria Sztuki Wozownia zaprasza na wernisaż prac Bogdana Przybylińskiego „Ad Astra”. Ponad 200 prac wykładowcy Wydziału Sztuk Pięknych UMK zobaczymy na ekspozycji. Okazją do zorganizowania wystawy jest jubileusz 60-lecia działalności twórczej profesora

Szczegółowe informacje na stronie

 

W Filharmonii Pomorskiej w piątek (17 marca) wspólnie zagrają muzycy Orkiestry Symfonicznej oraz studenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W programie koncertu Symfonia hiszpańska Édouarda Lalo oraz Symfonia fantastyczna Hectora Berlioza. Za pulpitem dyrygenckim stanie Mykoła Diadiura.  Inés Issel Burzyńska zagra solo na skrzypcach.

Szczegóły na stronie

 

W Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu w piątek, sobotę i niedzielę (17-19 marca) „Noce i dnie” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Szczegóły na stronie teatru. Na deskach teatru w piątek (17 marca) także „Ćwiczenia stylistyczne”

 

Opera Nova w Bydgoszczy w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę (17-19 marca) zaprasza na niemiecką operę w dwóch aktach „Czarodziejski Flet”. Więcej na stronie opery.

 

Ośrodek Chopinowski w Szarafni zaprasza na recital fortepianowy w wykonaniu Marcina Pająka. Sale ośrodka w sobotnie popołudnie (18 marca) wypełni Sonata fortepianowa Mozarta i Schuberta, Polonez fantazja Chopina oraz Pour le piano Clauda Debussy.

Bilety można kupić na stronie szafarnia.art

 

Dowcipny musical Machiavelli ponownie w toruńskiej realizacji. Teatr Muzyczny zaprasza w piątek i sobotę (17 i 18 marca). Bilety i informacje na stronie Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

16 marca 2023 r.