Aktualności

Operowy zawrót głowy, Opera Nova w Bydgoszczy, fot. M. Chełminiak
Operowy zawrót głowy, Opera Nova w Bydgoszczy, fot. M. Chełminiak

Weekend z kulturą

Najbliższy weekend zapowiada się koncertowo. Otwarta próba z wirtuozem, koncerty muzyki klasycznej i popularnej – to tylko część propozycji. Marszałkowskie instytucje kultury zapraszają także na cieszące się popularnością spektakle. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza na koncert. W piątek (3 lutego) orkiestra i wokaliści, którzy pracowali pod kierownictwem Adama Sztaby podczas warsztatów Orchestra4young, wykonają znane utwory m.in. Mury – Jacka Kaczmarskiego, Nie pytaj o Polskę – Obywatela G.C. oraz Tak, tak, to ja – Grzegorza Ciechowskiego . Wydarzenie to będzie zwieńczeniem pięciodniowych przygotowań instrumentalistów wyłonionych w konkursach.

Bilety dostępne na stronie filharmonii  

 

Także w filharmonii w najbliższą niedzielę (5 lutego) Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis pod batutą Marka Wroniszewskiego wykona utwory Stana Getza. Partie solowe zagrają Łukasz Żyta (perkusja), Maria Lewandowska (harfa) i Piotr Baron (saksofon tenorowy).

Więcej szczegółów na stronie filharmonii

 

W najbliższą sobotę i niedzielę (4 i 5 lutego) w Operze Nova przedstawienie spektaklu familijnego „Operowy zawrót głowy”. To szansa dla dzieci na pierwszy kontakt z klasyczną formą opery i szeroko rozumianą estetyką muzyki klasycznej.

Bilety dostępne na stronie placówki.

 

W Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu „Cud” Larsa Albauma i Dietmara Jacobsa w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Na skutek działania siły wyższej bohaterowie zamieniają się ciałami. Nieporozumienia i niesnaski zdanych na siebie ludzi doprowadzają do niezwykłej sytuacji – „cudu andaluzyjskiego”. 

Szczegóły na stronie teatru.

 

W Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym w Toruniu podczas spektaklu „Gdzie ci mężczyźni” usłyszymy polskie przeboje w aranżacji Adama Lemańczyka. Kultowe utwory wykonają Paulina Grochowska i Agnieszka Brenzak.

Więcej informacji na stronie teatru

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni w sobotę (4 lutego) zaprasza na koncert „Muzyka Świata – Folk & Rock Covers” w wykonaniu zespołu Nivel. Usłyszymy popularne melodie z kręgu world music w  oryginalnych aranżacjach.

Szczegóły na stronie Szafarni

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Opera Nova w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu i Ośrodek Chopinowski w Szafarni są marszałkowskimi jednostkami kultury.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

2 lutego 2023 r.