Aktualności

Zemsta nietoperza, Opera Nova w Bydgoszczy, fot. M.Chełminiak
Zemsta nietoperza, Opera Nova w Bydgoszczy, fot. M.Chełminiak

Weekend z kulturą

W teatrze im. Wilama Horzycy w najbliższą sobotę (14 stycznia) premiera spektaklu „Pola Negri. Fabryka snów”. Wśród propozycji kulturalnych na najbliższy weekend także „Zemsta nietoperza” w Operze Nova i uroczysty koncert otwierający obchody siedemdziesięciolecia Filharmonii Pomorskiej.

 

Przedstawianie Teatru Horzycy w reżyserii Łukasza Czuja to opowieść o aktorce z polskiej prowincji, która osiągnęła światowy sukces. „Pola Negri. Fabryka snów” to także historia narodzin show-biznesu. Przedstawienie z muzyką na żywo, skomponowaną przez Macieja Partykę, oscylującą wokół jazzu lat 20., swingu i współczesnego popu, zaskoczy ponadczasowością i uniwersalnością. Kontrowersyjne wybory i kompromisy przedstawione zostaną w zmieszanej z refleksją rozrywkowej formule fantazji scenicznej. Współautorem scenariusza  i autorem tekstów piosenek jest Michał Chludziński.

 

Opera Nova w piątek, sobotę i niedzielę (13.01 – 15.01) zaprasza na „Zemstę nietoperza” Johanna Straussa w reżyserii Grzegorza Bonieckiego. Kierownictwo muzyczne Maciej Figas. Bilety dostępne na stronie opery

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy świętuje jubileusz 70-lecia i z tej okazji zaprasza na wyjątkowy koncert inaugurujący uroczyste obchody. Więcej informacji w naszym materiale 70-lecie Filharmonii Pomorskiej.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

12 stycznia 2023 r.