Aktualności

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Weekend z kulturą

Grudzień jest pełen uroku, to magiczny czas, a koncert kolęd, świąteczne spektakle i spotkania wprowadzą nas w ceremonialny nastrój. W najbliższy weekend marszałkowskie instytucje kultury zapraszają rodziny na pełne ciepła i radości wydarzenia.

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza w niedzielny wieczór (18 grudnia) na koncert kolęd. Podczas wydarzenia „Hej, w Dzień Narodzenia” tradycyjne kolędy i pastorałki wykona Orkiestra Kameralna Capelli Bydgostiensis oraz Mała Formacja Chóralna. Kierownikiem artystycznym wydarzenia jest Piotr Dąbrowski.

 

Więcej informacji na stronie filharmonii

 

Ciepłą, pełną przekornego humoru komedię o sile i magii Bożego Narodzenia obejrzeć można w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym. Na deskach teatru w najbliższy weekend zaprezentowane zostanie przedstawienie „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”. 

 

Bilety można kupić na stronie teatru

 

Spektakl familijny oparty na motywach baśni H.Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami” po raz kolejny wzruszy widownię w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Przeniesiemy się do XIX-wiecznego miasteczka, gdzie pośród pochłoniętych przedświątecznymi przygotowaniami ludzi, żyjących w dostatku, nikt nie zauważa biednej zziębniętej dziewczynki.

 

Więcej szczegółów na stronie

 

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na Eko-wigilię, w ramach której odbędzie się kiermasz rękodzieła i produktów ekologicznych, prelekcja dotycząca zdrowego żywienia oraz uroczyste spotkanie opłatkowe z degustacją potraw wigilijnych. W trakcie spotkania w muzeum będzie można zwiedzić wystawę „Szopki krakowskie” w budynku Arsenału, oraz wziąć udział w oprowadzaniu po aranżacjach „Boże Narodzenie na Kujawach i Pomorzu” w Parku Etnograficznym.

 

Więcej informacji na stronie

 

0 pozostałych propozycjach marszałkowskich instytucji kultury

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego

 

15 grudnia 2022 r.