Aktualności

W spektaklu „Rybi puzon” w toruńskim teatrze wystąpi Małgorzata Abramowicz, fot. Wojtek Szabelski dla Teatru im. Wilama Horzycy
W spektaklu „Rybi puzon” w toruńskim teatrze wystąpi Małgorzata Abramowicz, fot. Wojtek Szabelski dla Teatru im. Wilama Horzycy

Weekend z kulturą

Koncert w Operze Nova w Bydgoszczy i Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, spektakle muzyczne w toruńskim Horzycy, wystawy w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu i Galerii Wozownia oraz warsztaty dla osób pracujących głosem w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy to nasze propozycje na weekendowe spotkanie z kulturą.

 

Opera NOVA w Bydgoszczy, po półrocznej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiczną, zaprasza na koncert „Z maseczką i humorem”, który odbędzie się w sobotę (5 września). Na scenie wystąpią soliści, chór i orkiestra Opery NOVA. Więcej.

 

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu przygotował na najbliższy weekend dwa wydarzenia muzyczne.  W sobotę (5 września) będzie można zobaczyć spektakl pt. „Rybi Puzon”, natomiast dzień później (6 września) odbędzie się koncert „Piosenki Wojciecha Młynarskiego”. W trakcie koncertu zabrzmią takie utwory jak „Jesteśmy na wczasach”, czy „Przedostatni walc”. Więcej informacji na stronie teatru.

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza w niedzielę (6 września) na koncert online. Dzieła Fryderyka Chopina w aranżacjach na gitarę akustyczną wykona Adam Palma. W programie m.in. Etiuda rewolucyjna, preludia z opusu 28. i Marsz żałobny. Transmisja koncertu na stronie ośrodka i profilu w mediach społecznościowych.

 

Od piątku (4 września) w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu będzie można oglądać dwie wystawy. Pierwsza z ich to prace dzieci z Tajlandii, które przedstawiły życie, kulturę i zwyczaje panujące w ich ojczyźnie. Druga „W drodze” – prezentuje różne aspekty podróży widzianej oczami dziecka. Obie dostępne są dla odwiedzających do 6 października. Więcej tutaj i tutaj.

 

W Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu od 28 sierpnia można oglądać wystawę Urszuli Kluz Knopek „Czas Kamienia”. Praca artystki jest formą przeżywania żałoby po stracie ojca. Autorka łączy w swoim dziele aspekty artystyczne z dziedziny sztuki i literatury. Więcej informacji na stronie galerii.  Wystawa potrwa do 25 października.

 

Warsztaty dla osób pracujących głosem – to program przygotowany przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. W piątek (4 września) centrum zaprasza nauczycieli, wykładowców, pracowników call center, animatorów czasu wolnego i wszystkich innych, którzy do codziennej pracy wykorzystują swój głos. Kolejne warsztaty odbędą się tydzień później (11 września). Więcej informacji.

 

Opera NOVA w Bydgoszczy,  Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu, Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Ośrodek Chopinowski w Szafarni są marszałkowskimi jednostkami kultury.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

4 września 2020 r.