Aktualności

Toruń Blues Meeting Festival, fot. Alicja Krzyżelewska
Toruń Blues Meeting Festival, fot. Alicja Krzyżelewska

Weekend z kulturą

Zakończenie Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego oraz festiwalu Camerimage, a także festiwal muzyki bluesowej w toruńskim klubie Od Nowa, festiwal sztuki performance w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, koncerty organowe we Włocławku i Brześciu Kujawskim, koncerty w Pałacu Lubostroń i prezentacja filmu w Muzeum Etnograficznym w Toruniu to nasze propozycje na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą.

 

Niki Buzz oraz zespoły Dżem, Tortilla i Kasa Chorych to niektórzy z wykonawców 27. Toruń Blues Meeting Festival, który odbędzie się w weekend (19-20 listopada) w toruńskim klubie Od Nowa. W programie oprócz koncertów dziesięciu wykonawców, po których odbędą się jam sessions, także spotkanie ze Zdzisławem Pająkiem, autorem książki „Jimi Hendrix – szaman rocka”. Więcej informacji na stronie www.blues.umk.pl.

 

Sztuki performance zagoszczą w toruńskim CSW od czwartku do niedzieli (17-20 listopada). W programie X Festiwalu Performance „Koło Czasu”  znajdą się akcje performerskie, konferencja naukowa „Pojęcie czasu w sztukach performatywnych” oraz wernisaż wystawy rysunków „Wiek płodności” Vojislava Radovanovicia. Więcej na stronie CSW.

 

Pałac Lubostroń zaprasza w weekend na dwa wydarzenia. W piątek (18 listopada) odbędzie się recital fortepianowy Jakuba Kazieczki oraz otwarcie wystawy prac plastycznych „Sztuka młodych”. W niedzielę (20 listopada) podczas koncertu z cyklu „PoLUB…Jazz” wystąpią klarnecista Jerzy Mazzoll i altowiolinista Waldemar Knade. Więcej na stronie pałacu.

 

Projekcja filmu „Na psa urok!” i rozmowa z jego twórcami Eweliną Karczewską i Piotrem Zatoniem to temat kolejnego spotkania z cyklu „Kultura okolic – okolice kultury”, które odbędzie się w niedzielę (20 listopada) w Muzeum Etnograficznym w Toruniu. „Na psa urok!” to fabularyzowany dokument, który zabiera widzów w podróż w krainę kaszubskich wierzeń i zwyczajów ludowych. Więcej na stronie muzeum.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

17 listopada 2016 r.