Aktualności

Spektakl pt. Złoto i Liście w Teatrze Muzycznym w Toruniu, fot. Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny
Spektakl pt. Złoto i Liście w Teatrze Muzycznym w Toruniu, fot. Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny

Weekend z kulturą

Na popołudnie pełne przygód, magii i przede wszystkim muzyki już w najbliższą niedzielę (14 marca) zaprasza Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu, który swoim widzom zaprezentuje musical „Złoto i liście”. Spektakl będzie można obejrzeć na żywo w Pałacu Dąmbskich. Melomani i inni miłośnicy kultury w nadchodzący weekend (12-15 marca) znajdą dla siebie także wiele innych atrakcji, do udziału w których serdecznie zapraszamy!

 

Musical „Złoto i liście” to kierowana do dzieci i młodzieży opowieść o studencie, któremu przyszło stanąć oko w oko nie tylko z czarną magią, ale też z realnymi problemami, takimi jak chciwość, brak lojalności i wszechogarniająca chęć posiadania. W pełnej magii i czarów atmosferze zabrzmi muzyka przygotowana przez Andrzeja Zaryckiego, którą widzowie będą mogli usłyszeć, siedząc na widowni Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu  w niedzielę (14 marca) o godzinie 12 i 14. Bilety dostępne są na stronie internetowej instytucji.

 

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza od piątku (12 marca) na nowe wystawy. Ekspozycję zatytułowaną „Ekspresja sześciolatków” oraz wystawę prac dzieci z Kazachstanu będzie można zobaczyć w siedzibie placówki przy Rynku Nowomiejskim 17. 13 marca w galerii odbędzie się kolejny sobotni poranek plastyczny przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Obowiązują zapisy telefoniczne. Wszystkie informacje związane z ofertą galerii poznać można na jej stronie internetowej.

 

Melomanom w nadchodzący weekend Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy proponuje wieczór z dźwiękami wiolonczeli, na którym w piątek (12 marca) usłyszymy m.in. uwerturę do opery „Monbar czyli Flibustierowie”. Dla młodszych miłośników muzyki w sobotę (13 marca) dostępna będzie „Akademia Wiolmisia”, a także koncert „Od brzuszka do uszka maluszka” kierowany do kobiet w ciąży oraz rodziców z dziećmi do 2. roku życia. Bilety na wszystkie wydarzenia zakupić można za pośrednictwem strony internetowej filharmonii.

 

W sobotę (13 marca) w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbędzie się koncert z cyklu Szafarska Scena Młodych, w ramach którego swoje umiejętności zaprezentują początkujący muzycy. Przed publicznością wystąpi utalentowany pianista Amadeusz Maksymiuk, którego posłuchać będzie można od godziny 17. Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie internetowej ośrodka.

 

Opera Nova w Bydgoszczy w nadchodzący weekend zaprasza na trzy spektakle „Wesela Figara”. Opera, do której muzykę skomponował Wolfgang Amadeusz Mozart, opowiada o przejściach hrabiego Almavivy i jego sługi Figara. Spektakl będzie dostępny dla widzów w piątek (12 marca) i sobotę (13 marca) o godzinie 19 oraz w niedzielę (14 marca) o 18. Więcej informacji dostępne jest na stronie internetowej opery.

 

Przez cały weekend (12-14 marca) Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu będzie prezentował klasykę polskiego dramatu, czyli „Tango” na podstawie książki Sławomira Mrożka. Miłośnicy sztuki będą mieli także okazję zobaczyć przedstawiający walkę o władzę spektakl „Skrzywienie kręgosłupa”, którego pożegnalna prezentacja odbędzie się w niedzielę (14 marca). Informacje na temat obu spektakli oraz bilety dostępne są na stronie instytucji.

 

Dla zwiedzających pozostają otwarte także muzea. Do odwiedzenia swoich wystaw zapraszają Muzeum Etnograficzne w ToruniuMuzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku Muzeum Archeologiczne w Biskupinie.

 

Urząd Marszałkowski jest organem prowadzącym dla 15 instytucji kultury w województwie kujawsko pomorskim. Poza wymienionymi powyżej, są to również:

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

11 marca 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 12 marca 2021 r.