Aktualności

„Machiavelli” w Teatrze Muzycznym w Toruniu, fot. Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu
„Machiavelli” w Teatrze Muzycznym w Toruniu, fot. Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

Weekend z kulturą

 Zakończenie 54. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego, koncerty rocznicowe w Operze Nova, przegląd twórczości seniorów, spektakl w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym oraz targ z darami lata we Włocławku to nasz propozycje na weekendowe spotkanie z kulturą.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza od czwartku do niedzieli (29 września – 2 października) na organizowany we włocławskim Centrum Kultury Browar „B” 17. Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów ARS 2016. W przeglądzie wezmą udział 72 zespoły artystyczne z całej Polski, tworzące w dziedzinach muzyki, tańca i teatru. Więcej na stronie KPCK.

 

Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza w weekend (1 i 2 października) na kolejne odsłony spektaklu „Machiavelli” w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego. Scenariusz oparty jest na komedii Machiavellego „Mandragora”, opowiadającej o zepsuciu społeczeństwa i wszechobecnej głupocie. Muzykę skomponował Jerzy Wasowski, a jazz-rockowe aranżacje jego piosenek opracował Tomasz Lewandowski. Więcej na stronie teatru.

 

W niedzielę (2 października) na placu obok Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku odbędzie się III włocławski targ z darami lata „Na jesieni świat się mieni”. Podczas spotkania  będzie można nabyć produkty regionalne wyrabiane na małą skalę z lokalnych surowców. Większość z nich, w oparciu o przepisy tradycyjnej kuchni ludowej, przygotują Koła Gospodyń Wiejskich i laureaci konkursów kulinarnych. Więcej na stronie muzeum.

 

W weekend (30 września – 2 października) w województwach wielkopolskim i kujawsko-pomorskim odbędzie się także ponad 90 wydarzeń (koncerty, festyny, parady wojów i spacery z przewodnikami) w ramach Weekendu na Szlaku Piastowskim. Więcej informacji tutaj.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzycznym w Toruniu i Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

29 września 2016 r.