Aktualności

Jubileusz WZL nr 2 w Bydgoszczy, fot. Tymon Markowski
Jubileusz WZL nr 2 w Bydgoszczy, fot. Tymon Markowski

Jubileusz WZL nr 2 w Bydgoszczy

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy mają 70 lat. Wczorajsze (29 września) obchody jubileuszu firmy były połączone z otwarciem nowego hangaru dla samolotów transportowych i pasażerskich.

 

WZL nr 2  w Bydgoszczy są jednym z największych zakładów lotniczych w Polsce o strategicznym znaczeniu dla gospodarki i obronności Polski. Spółka zatrudnia kilkuset wysoko wykwalifikowanych specjalistów, posiada własne centrum badawczo-rozwojowe i nowoczesny park maszyn. Specjalizuje się w remontach, modernizacji i obsłudze samolotów bojowych. Oferuje także usługi w zakresie obsługi samolotów cywilnych.

 

Obchody 70-lecia firmy rozpoczęła się uroczystym otwarcie hangaru dla samolotów transportowych i pasażerskich z malarnią i halą obsług, który daje możliwość obsługi samolotów o rozpiętości skrzydeł do 52 metrów. Oficjalna gala odbyła się w Operze Nova.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

29 września 2016 r.   

 

Jubileusz WZL nr 2 w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiJubileusz WZL nr 2 w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiJubileusz WZL nr 2 w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiJubileusz WZL nr 2 w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiJubileusz WZL nr 2 w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiJubileusz WZL nr 2 w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiJubileusz WZL nr 2 w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiJubileusz WZL nr 2 w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiJubileusz WZL nr 2 w Bydgoszczy, fot. Tymon Markowski