Aktualności

Bydgoszcz Jazz Festival, Tymon Markowski
Bydgoszcz Jazz Festival, Tymon Markowski

Weekend z kinem i muzyką

Inauguracja festiwalu Camerimage, przesłuchania podczas Konkursu Pianistycznego im. I.J. Paderewskiego oraz koncerty w Bydgoszczy, Toruniu i Szafarni to nasze propozycje na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą.

 

W sobotę (12 listopada) w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się kolejny koncert w ramach Bydgoszcz Jazz Festival. Usłyszymy nowy projekt muzyczny Eljazz Big – Bandu pod dyrekcją Józefa Eliasza, „Po katastrofie”, inspirowany twórczością Krzysztofa Komedy. Więcej tutaj.

 

Towarzystwo Bachowskie w Toruniu zaprasza w niedzielę (13 listopada) na koncert grupy pARTyzant, który od będzie się w Ratuszu Staromiejskim. Zespół tworzą gitarzysta grup Dżem, Paradox i Zdrowa woda Krzysztof Toczko oraz jego syn Mikołaj, grający instrumencie perkusyjnym o nazwie cajon. W Toruniu zaprezentują impresje muzyczne inspirowane kompozycjami baroku.

 

Muzykę Schuberta usłyszą w niedzielę (13 listopada) goście Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni. W wykonaniu artystów związanych z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy – Małgorzaty Frydrych (flet), Anny Niemiec-Mościckiej (wokal) i Jacka Szczepańskiego (fortepian) – zabrzmią wybrane pieśni na głos i fortepian, Impromptu na fortepian solo i Introdukcja i Wariacje na temat Trockne Blumen na flet i fortepian. Więcej na stronie ośrodka.

 

W niedzielę (13 listopada) w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy odbędzie się koncert pamięci tragicznie zmarłego wykładowcy uczelni Damiana Borowicza. Przyjaciele zmarłego oraz studenci wydziału wokalno-aktorskiego akademii wykonają Requiem Haydna. Więcej na stronie uczelni.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 listopada 2016 r.