Aktualności

Ubiegłoroczna edycja Festiwalu Operowo-Operetkowego w Ciechocinku, fot. Urząd Miejski w Ciechocinku
Ubiegłoroczna edycja Festiwalu Operowo-Operetkowego w Ciechocinku, fot. Urząd Miejski w Ciechocinku

Weekend pod znakiem muzyki

Wieczór słowacki podczas festiwalu „Nowa Muzyka i Architektura”, kolejna odsłona bydgoskiego festiwalu „Rzeki muzyki”, tym razem z piosenkami Anny German w roli głównej, Koncert Ryszarda Rynkowskiego podczas festiwalu „Koncerty pod gwiazdami” w toruńskim Muzeum Etnograficznym, a także festiwal operowo-operetkowy w Ciechocinku oraz koncerty we Włocławku, Koronowie i Lubostroniu – najbliższy weekend z kulturą upłynie pod znakiem muzyki.

 

Piątkowym (7 sierpnia) koncertem galowym rozpocznie się w Ciechocinku XVIII Festiwal Operowo-Operetkowy. W Parku Zdrojowym zabrzmią utwory Stanisława Moniuszki. Początek o godzinie 20. W ten weekend w Parku Zdrojowym także sobotni (8 sierpnia, godzina 20) koncert „W krainie opery, operetki i musicalu”, rejestrowany przez Telewizję Polonia. W niedzielę (9 sierpnia, godzina 19.30) w ciechocińskim Teatrze Letnim koncert „Przeboje mistrzów operetki”. Festiwal potrwa do czwartku (13 sierpnia).  Więcej na stronie organizatora, Urzędu Miasta Ciechocinek.

 

Impresjonizmowi w muzyce i sztuce będzie poświęcone piętnaste spotkanie z cyklu „Muzyka w Muzeum” we włocławskim Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. W sobotę (8  sierpnia, godzina 17) w gmachu głównym przy ulicy Słowackiego Małgorzata Fryrych i Jacek Szczepański wykonają utwory Debussy’ego, Ravela i Mouqueta. Koncert będzie poprzedzony krótką prelekcją Adama Zapory, kustosza muzeum, prezentującą zjawisko impresjonizmu w malarstwie europejskim. Więcej informacji na stronie muzeum: www.muzeum.wloclawek.pl.

 

Zapraszamy także na imprezy odbywające się w Koronowie. Już w najbliższy piątek (7 sierpnia) kolejny koncert z cyklu „Arie na plaży – Ryszard Smęda zaprasza”. Wystąpią soliści Teatru Wielkiego w Warszawie i Opery Nova w Bydgoszczy oraz akordeonista Rafał Chmiel. Początek 21 na plaży głównej w Pieczyskach. Więcej tutaj. W sobotę (8 sierpnia) w koronowskim amfiteatrze odbędzie się 21 edycja Festiwalu Kapel Podwórkowych. Początek o godzinie 17. Więcej tutaj.

 

 

W Pałacu Lubostroń w niedzielę (9 sierpnia) koncert pt. „Wizje, ptaki i fantazje”. Flecista Andrzej Łęgowski i pianistka Joanna Balewska wykonają utwory Telemanna, Couperina, Karg-Elerta, Messiaena, Prokofiewa, Tiêt Ton-Thata i Fauréego. Początek o godzinie 17. Więcej informacji na stronie pałacu: www.palac-lubostron.pl.

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej oraz Pałac Lubostroń w Lubostroniu są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

6 sierpnia 2015 r.