Aktualności

Weekend na Szlaku Piastowskim

Weekend na Szlaku Piastowskim

Co się dzieje na Szlaku Piastowskim? W ramach zaplanowanego na piątek, sobotę i niedzielę (22-24 czerwca) III Święta Szlaku w 22 miejscowościach województwa kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego zaplanowano około 60 wydarzeń: eventy tematyczne, imprezy plenerowe, spacery z przewodnikami i zakonnikami, koncerty, spływy i rajdy.

 

W ramach III Weekendu na Szlaku Piastowskim w województwie kujawsko-pomorskim będzie można uczestniczyć m.in. w Nocy kupały w piastowskiej wiosce w Biskupinie, Festynie Obrzędów Nocy Świętojańskiej w Inowrocławiu, w mszy św. w języku łacińskim w kościele farnym w Radziejowie, ulepić garnki i przygotować podpłomyki w Gniewkowie, a także zwiedzić z przewodnikiem nocą ponorbertański kompleks klasztorny w Strzelnie.

 

Wydarzenia odbędą się także w Pakości, Żninie, Kruszwicy, Mogilnie Brześciu Kujawskim, Płowcach. W programie: dni otwarte w kościołach na Szlaku Piastowskim, spacery z przewodnikami, wystawy, festyny.

 

Szlak Piastowski jest jednym z najstarszych znanych szlaków kulturowych w Polsce. To trasa turystyczna o unikatowych walorach historycznych, kulturowych i edukacyjnych. Przebiega przez województwo kujawsko-pomorskie i województwo wielkopolskie łącząc obiekty i zabytki związane  z początkami państwa polskiego  i pojawieniem się religii chrześcijańskiej na naszych ziemiach. W 2011 r. decyzją marszałków obu województw powołano Radę Programowo-Naukową ds. Szlaku Piastowskiego, która dba o tematyczność obiektów na szlaku i prowadzi działania w zakresie wykorzystania jego potencjału turystycznego.

 

Szczegóły na www.szlakpiastowski.pl 

 

 Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego

 

20 czerwca 2018 r.

 

Weekend na szlaku piastowskim - plakat