Aktualności

Fot. Sky Drone Studio
Fot. Sky Drone Studio

Budowa na Bielanach z lotu ptaka i z bliska

W niedzielę (24 czerwca) zapraszamy na kolejny dzień otwarty na budowie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego na Bielanach. Będzie można z bliska zobaczyć jak bardzo zaawansowana jest inwestycja. A już teraz zachęcamy do obejrzenia szpitalnego miasteczka na zdjęciach zrobionych z drona.

 

Udział w wycieczce jest bezpłatny, trzeba się tylko wcześniej zapisać. Na Państwa zgłoszenia czekamy pod numerem telefonu 56 656 21 22 i adresem poczty elektronicznej zwiedzanie-wszz@kpim.pl. Poprosimy o podanie imienia, nazwiska, adresu, adresu e-mail, numeru telefonu, a w przypadku dzieci także wieku. Na zwiedzanie trzeba się wybrać w odpowiednim obuwiu, najlepiej trekkingowym.

 

Uczestnicy wycieczki wejdą na teren budowy od strony ulicy Osiedlowej i jako pierwszy zobaczą znajdujący się w północno-zachodniej części kompleksu pawilon administracyjny z nowoczesną salą konferencyjną. To najbardziej zaawansowany budynek spośród tych, które obecnie powstają. Z zewnątrz pawilon jest już prawie gotowy, prace wykończeniowe toczą się w środku. Montowane są grzejniki i ościeżnice. Ekipy wykonawcze kładą instalacje. Trwa urządzanie dwóch pomieszczeń, dobierane są okładziny, płytki, meble, a nawet klamki. Gdy wystrój zostanie zaakceptowany przez projektanta, na wzór tych pokoi zostaną urządzone pozostałe. Pawilon zostanie oddany do użytku jesienią.

 

Więcej czasu zwiedzający poświęcą głównemu budynkowi. To dwupiętrowy gmach w kształcie litery H. Będą tu nowoczesny blok operacyjny, niektóre oddziały łóżkowe, szpitalny oddział ratunkowy, zakład diagnostyki obrazowej oraz centralna sterylizatornia. W budynku trwają prace murarskie i wykończeniowe. Na dachu wylewana jest płyta lądowiska dla helikopterów. Gotowa jest także część elewacji zewnętrznej budynku. Również i tu trwa wyposażanie dwóch pomieszczeń. Podobnie jak w przypadku pawilonu administracyjnego szczegóły dotyczące ich wystroju są uzgadniane z projektantem. Zamówiony został już sprzęt wbudowany do tego gmachu. Budynek powinien być gotowy w styczniu 2019 roku.

 

Kolejny przystanek zaplanowano przy pawilonie dla oddziałów psychiatrycznych. Trwają tam prace żelbetowe, budynek pnie się szybko do góry. Nad częścią pierwszego piętra wylewany jest strop.

 

Zwiedzający zobaczą także gotowe od dłuższego czasu budynki techniczne, w których mieszczą się między innymi kotłownia, garaż dla karetek, trafostacja, stacja mycia łóżek, podziemny neutralizator ścieków i miejsce gromadzenia odpadów komunalnych. Odbiory prowadzą tam Sanepid, straż pożarna i powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Następnie uczestnicy wycieczki przejdą przez parking wielopoziomowy i dowiedzą się na jakich zasadach funkcjonuje, a na koniec zobaczą pawilon dla oddziału zakaźnego i poradni zakaźnych. Bryła budynku jest gotowa, pod koniec maja zawisła na dachu wiecha. Teraz w budynku prowadzone są między innymi roboty murarskie.

 

Budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to największa obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Na Bielanach powstaje siedem nowych budynków. Koszt całej inwestycji to 560 mln zł, z czego około 200 mln zł wydamy na najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Wykonawca, firma Budimex, powinien się uporać z robotami do końca 2019 roku.

 

Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne

 

20 czerwca 2018 r.

 

Fot. Sky Drone StudioFot. Sky Drone StudioFot. Sky Drone StudioFot. Sky Drone StudioFot. Sky Drone StudioFot. Sky Drone StudioFot. Sky Drone StudioFot. Sky Drone StudioFot. Sky Drone StudioFot. Sky Drone StudioFot. Sky Drone StudioFot. Sky Drone Studio