Aktualności

Zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży w ramach wakacyjnej e-Szkoły, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży w ramach wakacyjnej e-Szkoły, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wakacje z naszą e-Szkołą

Przez całe lato razem z Kujawsko-Pomorska Szkołą Internetową podróżujemy po regionie, odwiedzamy parki krajobrazowe, astrobazy, muzea i instytucje kultury, skąd nadajemy ciekawe i atrakcyjne zajęcia. W tym tygodniu z naszą kamerą pojawimy się m.in. w Bydgoszczy, Grudziądzu, Włocławku i Ostromecku.

 

Proponujemy różnorodne, ciekawe zajęcia o tematyce historycznej, przyrodniczej, kulturowej, poszerzające wiedzę o naszym regionie i dziedzictwie Kujaw i Pomorza. Nie ograniczamy się jedynie do nagrywania w studio. Z kamerą pojawiamy się w wielu interesujących miejscach naszego województwa – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Wczoraj (28 lipca) zaprosiliśmy m.in. na spotkanie z Kaliną Ciesielską z Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, która opowiedziała, jak wyglądały dawne wiejskie chaty i ich wnętrza. Dla tych, którzy chcą poszerzyć wiedzę na temat polskich tańców narodowych przygotowaliśmy warsztaty poświęcone ich historii. Miłośnicy przyrody mogli wziąć udział w wirtualnych wycieczce na łono natury, podczas której podziwialiśmy owady, pajęczaki i mięczaki w ich naturalnym środowisku.

 

Druga część warsztatów poświęconych krajom anglojęzycznym oraz wyjątkowa lekcja biologii, podczas której dowiemy się, ile cukru zawierają najczęściej spożywane produkty to propozycje dzisiejszego (29 lipca) spotkania z e-Szkołą. W programie także joga dla każdego oraz spotkanie z członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którzy opowiedzą o swojej działalności we wspólnocie. 

 

Jutro (30 lipca) zapraszamy między innymi na grę w piłkę nożną z Mariuszem Krzemińskim, nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Grzybnie (powiat chełmiński) i jego uczniami. Po południu odbędą się zajęcia dla miłośników astronomii. Razem z Sebastianem Soberskim z Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu badać będziemy kosmiczne sygnały radiowe.

 

Na zakończenie tygodnia, w piątek (31 lipca) proponujemy spotkanie z Martą Owczarek-Boraczyńską, nauczycielką języka polskiego w Szkole Podstawowej w Strzygach (powiat brodnicki). Zajęcia poświęcone będą roli literatury w naszym życiu i inspirującym książkom. W programie także warsztaty plastyczne. Dowiemy się m.in. jak samodzielnie wykonać wakacyjne kartki pocztowe oraz zakładki do książek.

 

 

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

 

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

27 lipca 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 29 lipca 2020 r.

 

Zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży w ramach wakacyjnej e-Szkoły, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPZajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży w ramach wakacyjnej e-Szkoły, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPZajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży w ramach wakacyjnej e-Szkoły, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPZajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży w ramach wakacyjnej e-Szkoły, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPZajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży w ramach wakacyjnej e-Szkoły, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPZajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży w ramach wakacyjnej e-Szkoły, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP