Aktualności

Zajęcia z jogi, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Zajęcia z jogi, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wakacje z e-Szkołą

Wirtualna wycieczka do planetarium w Grudziądzu, zwiedzanie atrakcji turystycznych Ziemi Chełmińskiej, historia mody ludowej, toruńskie legendy, joga i gra w krokieta dla całej rodziny – te i wiele innych ciekawych zajęć proponujemy w tym tygodniu w ramach wakacyjnych spotkań z naszą e-Szkołą. Wszystkie filmy dostępne do obejrzenia także poza godzinami emisji.

 

Proponujemy różnorodne, ciekawe zajęcia o tematyce historycznej, przyrodniczej, kulturowej, poszerzające wiedzę o naszym regionie i dziedzictwie Kujaw i Pomorza. Nie ograniczamy się jedynie do nagrywania w studio. Z kamerą odwiedzamy atrakcyjne miejsca, m.in. muzea i parki krajobrazowe – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Dziś, w piątek (24 lipca) polecamy cotygodniowe spotkanie z Martą Owczarek-Boraczyńską, nauczycielką języka polskiego w Szkole Podstawowej w Strzygach (powiat brodnicki), która mówić będzie o wpływie literatury na nasze życie. Przewodnicy Dominika i Krzysztof Jasrzębscy zabiorą w podróż do najciekawszych atrakcji turystycznych Ziemi Chełmińskiej. Łukasz Dworski z Centrum Edukacyjnego ROBOproject opowie, jak działa czujnik parkowania. Razem z Sebastianem Soberskim z Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu spojrzymy niebo, by zbadać promieniowanie elektromagnetyczne emitowane w kosmosie. 

 

Polecamy też nagrania zarchiwizowane, m.in. wczorajsze (23 lipca) spotkanie z Marcinem Żyndą z Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu, który mówił o historii biletów i komunikacji miejskiej. Co mają wspólnego matematyka i architektura? Na te pytania odpowiedziała Magdalena Budzyńska, nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej im. F. Chopina w Turznie (powiat toruński). Podczas warsztatów pokazała też, jak wykonać rozetę – ornament architektoniczny w kształcie rozwiniętej róży. W programie także przegląd narodowych tańców Izabeli Grochowskiej z Muzeum Oświaty w Bydgoszczy. Tych, którzy preferują aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu zapraszamy do wspólnej gry w krokieta z Mariuszem Krzemińskim, nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Grzybnie (powiat chełmiński).

 

 

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

 

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

 

Nadajemy na żywo ze studia w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Z kamerą pojawiamy się też m.in. w parkach krajobrazowych, marszałkowskich astrobazach i wojewódzkich samorządowych instytucjach kultury.

 

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

21 lipca 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 24 lipca 2020 r.

 

Zajęcia z jogi, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPZajęcia z jogi, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPZajęcia z jogi, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPZajęcia z jogi, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

 

Gra w krokieta, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPGra w krokieta, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPGra w krokieta, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPGra w krokieta, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPGra w krokieta, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

 

Opowieść o Wędrówkach Szlakiem Świętego Jakuba, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPOpowieść o Wędrówkach Szlakiem Świętego Jakuba, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPZajęcia z języka angielskiego, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPZajęcia z języka angielskiego, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPGra w boule, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPGra w boule, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPGra w boule, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP