Aktualności

Zajęcia z jogi, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Zajęcia z jogi, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wakacje z e-Szkołą

Porady dotyczące zdrowego odżywania, opowieści o kulturze ludowej naszego regionu, rozważania religijno-filozoficzne, warsztaty z języka angielskiego i joga dla każdego – te i wiele innych zajęć online czeka na widzów wakacyjnej Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej. Przypominamy, że wszystkie filmy można oglądać także poza godzinami emisji.

 

 Proponujemy ciekawe zajęcia o tematyce historycznej, przyrodniczej, kulturowej, poszerzające wiedzę o naszym regionie oraz dziedzictwie Kujaw i Pomorza. Z kamerą pojawiamy się m.in. w muzeach, parkach krajobrazowych, astrobazach i instytucjach kultury – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Dziś (21 sierpnia) proponujemy spotkanie z Adamem Śliwowskim i Igorem Deptulskim, dwójką młodych, którzy opowiedzą o własnych doświadczeniach wiary i drodze do poznania Boga. Miłośników fotografii zapraszamy na warsztaty Marka Noniewicza z Muzeum Fotografii w Bydgoszczy. Tematem zajęć będą dawne aparaty fotograficzne. Razem z Katarzyną Żelaskowską z Wojewódzkiej Bibliotek Publicznej – Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy warto czytać fantastykę. Polecamy też zajęcia z języka angielskiego. Tym razem widzowie dowiedzą się, jak poprawnie pisać wiadomości do znajomych z zagranicy za pomocą komunikatorów w mediach społecznościowych.

 

Zachęcamy do obejrzenia zajęć zarchiwizowanych. Polecamy m.in. wczorajszą (20 sierpnia) katechezę poświęconą odkrywaniu Boga, będącą nawiązaniem do homilii papieża ze Światowych Dni Młodzieży w Paryżu, warsztaty Marty Domachowskiej z Muzeum Etnograficznego w Toruniu o kulturze ludowej i życiu codziennym mieszkańców dawnej kujawsko-pomorskiej wsi, a także zajęcia języka angielskiego, podczas których widzowie w języku Szekspira mogą usłyszeć o najciekawszych miejscach w Bydgoszczy i zabytkach wartych odwiedzenia.

 

 

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

 

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

 

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

20 sierpnia 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 21 sierpnia 2020 r.