Aktualności

Warsztaty plastyczne w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Warsztaty plastyczne w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wakacje w mieście

Z myślą o dzieciach, które spędzają wakacje w mieście, marszałkowskie instytucje kultury jak co roku przygotowały specjalną ofertę. To dobry czas na odkrywanie nowych zainteresowań, zabawę i poznawanie regionu. Warsztaty, zajęcia plastyczne, zwiedzanie – to tylko niektóre propozycje na kreatywne i atrakcyjne spędzenie tego czasu w mieście.

 

W Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu młodzi artyści mogą wziąć udział w specjalnych warsztatach. We wtorki i czwartki odbywają się zajęcia podczas których powstają prace o tematyce letniej. Uczestnicy poznają i doskonalą nowe techniki artystyczne. Na najbliższych wtorkowych zajęciach (18 lipca)- „Kolorowe życie gazet” powstaną wakacyjne gazetowe kolaże, a w czwartek (20 lipca) galeria zaprasza na wspólne tworzenie wakacyjnych talizmanów. Zajęcia plastyczne odbywają się przez całe wakacje na Rynku Nowomiejskim 17.

 

Więcej informacji na stronie Galerii

 

WOAK zaprasza na 281 wydarzeń artystycznych i kulturalnych na dworcach lub na terenach do nich przylegających oraz produkcję autorskiego koncertu z piosenkami z motywem podróży, w ramach projektu „Kolej na kulturę!”. W Biskupinie możemy przenieść się w czasie i poczuć, jak w piastowskiej wiosce, a w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni posłuchać Chopina w nowych oryginalnych wydaniach. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Urząd marszałkowski jest organem prowadzącym dla 16 instytucji kulturalnych. Warto sprawdzić również wakacyjne oferty pozostałych jednostek.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

17 lipca 2023 r.